Ryto allegro. Panevėžio kino centras „Garsas“: griauti negalima palikti. Kur dėsime kablelį?

Ryto allegro

2021.01.22 07:05

Ryto allegro. Panevėžio kino centras „Garsas“: griauti negalima palikti. Kur dėsime kablelį?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kultūros publikacijų apžvalga.

Vilniaus Naujamiesčio rajone, Z. Sierakausko gatvėje atidaryta bendruomenių gatvės paroda „Mūsų gatvės, vardai ir žmonės“, kviečianti susipažinti su 37-iomis Lietuvos asmenybėmis, kurių pavardėmis pavadintos Naujamiesčio gatvės.

„Mokslinės fantastikos kūriniai, utopijos ar distopijos, suteikia galimybę žvilgtelėti į tai, kas galbūt dar tik bus kada nors, kai jau mūsų pačių seniausiai nebebus“, – pastebi Donatas Puslys apžvelgdamas dvi knygas apie mokslo ir technologijų vaidmenį, Vakarų visuomenės kultūros krizę: danų rašytojo Kasparo Collingo Nielseno, lyginamo su prancūzu Micheliu Houellebecqu, „Europos pavasaris“, ir žymaus Nyderlandų istoriko Jano Huizingos „Rytdienos šešėliai“.

Minime 100-tąsias archeologės, antropologės Marijos Gimbutienės gimimo metines. Apie svarbiausias jos idėjas ir teorijas, kuriomis seka visas pasaulis ir kurios šiandien tampa dar aktualesnės, pasakoja Inesa Rinkevičiūtė.

Kultūros ministras Simonas Kairys prašo Panevėžio savivaldybės laikinai stabdyti „Garso“ kino teatro griovimą bei inicijuoja diskusiją su pastato griovimui besipriešinančiais visuomenininkais ir politikais. Ar įmanomas šis dialogas? Kas laukia kino teatro „Garsas“ pastato?

Ved. Austėja Kuskienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.