Pakeliui su klasika. Liudo Mockūno improvizacijos muzikoje ir kasdienybėje

Pakeliui su klasika

2021.01.21 16:05

Pakeliui su klasika. Liudo Mockūno improvizacijos muzikoje ir kasdienybėje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Paskelbti Tarptautinių klasikinės muzikos apdovanojimų laureatai, tarp kurių – ir lietuviška pavardė. Geriausių audio ir video įrašų operos kategorijoje nugalėjo Camille'io Saint-Saënso operos „Sidabrinis varpelis“ įrašas, kuriame dainuoje ir Edgaras Montvidas. Šviežias paties solisto pasidalijimas įspūdžiais po apdovanojimo.

Šį pavasarį pirmą kartą organizuojamos Baltijos šalių muzikos dienos. Jas inicijavo Baltijos šiuolaikinės muzikos tinklas, siekiantis suvienyti tris šalis bendrai sklaidai tarptautinėje erdvėje. Apie būsimą festivalį ir tinklo veiklą pasakoja Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkas Mykolas Natalevičius.

Klaipėda pradeda išskirtinius Europos jaunimo sostinės 2021 metus. Šį titulą, kurio laukta porą metų, uostamiestis perėmė iš Prancūzijos miesto Amiens. Projektą „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021” sudaro devynios platformos, pristatančios jaunimo idėjas, iššūkius ir problemas, tokias kaip silpnas politinis aktyvumas, senstantis miestas, „nepatogių“ temų ir žmonių vengimas, verslumą ir kūrybiškumą puoselėjančios aplinkos stoka. Pokalbis su #chooseklaipeda projekto vadove Greta Meškauskiene ir platformų koordinatoriais.

Rumšiškių liaudies buities muziejus įsirengė pabėgimo kambarį, kuris leis interaktyviai pažinti skausmingą rekrūtų istoriją. Pokalbis apie naują iniciatyvą – su Lietuvos liaudies buities muziejaus direktore Gita Šapranauskaite.

Antroje laidos valandoje – vienas ryškiausių Lietuvos džiazo scenos vardų, saksofonininkas, kompozitorius Liudas Mockūnas. Apie tai, kas yra šiandienos džiazas, ko jis ieško šiuolaikinėje akademinėje muzikoje ir kokių netikėčiausių atradimų galima rasti menininko fonotekoje – pokalbis „Be kaukių“.

Ved. Marius Eidukonis ir Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.