10-12. Marijos Gimbutienės metai. Kaip garsioji archeologė keitė požiūrį į Europos istoriją?

10–12

2021.01.20 10:05

10-12. Marijos Gimbutienės metai. Kaip garsioji archeologė keitė požiūrį į Europos istoriją?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

26:00 Biomedicinos mokslų daktarė Rūta Aldonytė Valstybinio mokslo tyrimų instituto Inovatyvios medicinos centre su kolegomis tiria, kaip mūsų šalyje fiksuojama oro tarša veikia gyvus organizmus. Mokslinkė sako, kad Lietuvos gyventojai galėtų aktyviau ginti savo teisę į švarų orą. Ištrauka iš tinklalaidės „Suolelis miške“.

57:20 2021-ieji – Marijos Gimbutienės metai Lietuvoje ir pasaulyje, tai UNESCO minima sukaktis. Sausio 23 dieną minėsime garsiosios archeologės šimtmetį. Kokie darbai archeologei Marijai Gimbutienei pelnė pasaulinę šlovę ir kokia ji buvo kasdienybėje? Kokiais renginiais pradedami minėti šie metai? UNESCO komisijos Kultūros programų vadovė Milda Valančiauskienė, archeologas, Klaipėdos universiteto profesorius Vykintas Vaitkevičius, knygų apie Mariją Gimbutienę autorė Kornelija Jankauskaitė Prezidento vyriausioji patarėja Jolanta Karpavičienė (Iliustracija – knygos „Marija Gimbutienė ... iš laiškų ir prisiminimų“ puslapis)

1:42:55 Žmonės kviečiami prisidėti prie lūšių ir kitų plėšrūnų stebėsenos. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Biologinės įvairovės skyriaus atstovas Remigijus Uzdras.

Ved. Giedrė Čiužaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.