Ryto allegro. Klaipėda pradeda išskirtinius Europos jaunimo sostinės 2021 metus

Ryto allegro

2021.01.20 07:05

Ryto allegro. Klaipėda pradeda išskirtinius Europos jaunimo sostinės 2021 metus

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros publikacijų apžvalga.

Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie šiurpių lietuvių liaudies pasakų ir sakmių knygą „Žmogus, kuris nežinojo, kas yra baimė“, joje esančius žiaurumus ir teksto pritaikymą dabartiniam skaitytojui – pokalbis su Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Sakytinės tautosakos skyriaus vyresniąja mokslo darbuotoja dr. Jūrate Šlekonyte.

„Normalūs žmonės“ nėra serialas apie normalius žmones, bent jau ne apie tuos, kuriuos dažnai galvojame. Tai dviejų destruktyvių, kalbėtis nemokančių jaunuolių istorija, nekurianti jokių iliuzijų apie tikrąją meilę ar tai, kad ji stebuklingai gali išgydyti visas žaizdas,“ – serialą „Normalūs žmonės“ („Normal People“) apžvelgia kino žurnalistė Ieva Šukytė.

Sausio 21 dieną sukanka 170 metų Petrui Vileišiui – inžinieriui, verslininkui, lietuviškosios spaudos ir knygų leidėjui, švietėjui, knygų autoriui ir vertėjui, mecenatui, istorinės Lietuvos gaivintojui. Šia proga Lietuvos literatūros ir tautosakos institutas kartu su Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąja biblioteka kviečia į virtualų pokalbį „Jubiliejus, kurio negalima praleisti, žmogus, kurio negalime pamiršti“.

Klaipėda pradeda išskirtinius Europos jaunimo sostinės 2021 metus. Šį titulą, kurio laukta porą metų, uostamiestis perėmė iš Prancūzijos miesto Amiens. Projektą „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021” sudaro devynios platformos, pristatančios jaunimo idėjas, iššūkius ir problemas, tokias kaip silpnas politinis aktyvumas, senstantis miestas, „nepatogių“ temų ir žmonių vengimas, verslumą ir kūrybiškumą puoselėjančios aplinkos stoka. Pokalbis su #chooseklaipeda projekto vadove Greta Meškauskiene ir ptaformų koordinatoriais.

Tęsiame pokalbių ciklą su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais. „Teatras yra mano prieglobstis, pabėgimas iš realybės, kuri man nebuvo labai palanki. Teatro realybė man aiškesnė,“ – sako Klaipėdos dramos teatro aktorė Regina Šaltenytė. Kuo mums svarbi ir įdomi Reginos Šaltenytės kūryba pasakoja teatrologė Ramunė Marcinkevičiūtė.

Ievos Buinevičiūtės pasakojimas apie dainas kino režisieriaus Fernando Meirelleso kūryboje.

Ved. Austėja Kuskienė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Ryto allegro

Kiti laidos įrašai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.