Nenušaunami siužetai. Kas atsitinka detektyvų herojams, kai jų nebesaugo autoriaus teisės?

Nenušaunami siužetai

2021.01.18 18:12

Nenušaunami siužetai. Kas atsitinka detektyvų herojams, kai jų nebesaugo autoriaus teisės?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Svarstydami šį ne tokį jau ir paprastą klausimą laidos vedėjai aptaria mūsų laukiančius naujus detektyvinius serialus (viename iš jų švedai ketina pasakoti apie Agathos Christie detektyvų herojės, rašytojos Ariadnės Oliver, detektyvų herojų Sveną Hjersoną ir jo nuotykius Stokholme; kitame seriale ir vėl nauju pavidalu bus pristatomas Šerlokas Holmsas ir daktaras Vatsonas (personažai, kurių autoriaus teisės jau seniai nebegina, ir dėl to su jais visi daro ką nori). Užsimenama ir apie tuos atvejus, kai vieno rašytojo (rašytojos) sukurtus herojus po autorės mirties perima kita rašytoja ir sėkmingai tęsia pasakojimą.

Rekomendacijos: kadangi laidos vedėjai serialų nematė, tai nei jų rekomenduoti, nei nerekomenduoti negali, užtat siūlo užsirašyti į atmintines ir laikui atėjus pasižiūrėti; paskaityti rekomenduoja Dorothy L. Sayers detektyvus apie lordą Piterį Vimsį ir Harietę Vein (lietuviškai yra „Kieno lavonas?“) ir Jill Patton Walsh detektyvus apie Vimsį su Hariete („Thrones, Dominations“, „The Presumption of Death“, „The Athenbury Emeralds“ ir „The Late Scholar“) bei nė kiek ne prastesnius jos detektyvus apie universitete dirbančią medicinos seserį Imodženą.

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.