Homo cultus. Žmogus ir miestas. Apie topofiliją ir Neringos trapumą

Homo cultus. Žmogus ir miestas. Apie topofiliją ir Neringos trapumą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Topofilija, arba meilė savo vietovei, gali pasireikšti įvairiomis formomis. Tai ir gyventojų kasdieniai darbai ir kūrybinė veikla, skirta savo vietovės puoselėjimui, o taip pat ir aktyvistinė veikla, skirta apsaugoti savo vietovės vertybes. 2021 m. Neringai tapus Lietuvos kultūros sostine, klausimai apie šios vietovės istorijos, gamtos, kultūros saugojimą ir puoselėjimą tampa itin aktualūs: juk tai proga išgryninti, įprasminti savo santykį su šia unikalia vietove.

Greitai plėtrai, projektinei mąstysenai ir egoistiškam unikalios gamtos pažabojimui šios laidos svečiai priešpastato lėtumą, dėmesį detalėms, įsiklausymą į istoriją ir aplinką tausojančią gyvenseną. Savo įžvalgomis apie Neringos iššūkius ir vystymo trajektorijas dalinasi Albertas Danilevičius, skulptorius, dailės mokytojas, Martyno Liudviko Rėzos premijos laureatas ir Gerda Giedrė Šeirė, kūrybiškumo fasilitatorė, menininkė. Laidos vedėja miesto antropologė Jekaterina Lavrinec

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Išlavintas, kultūringas, sąmoningas ir analitiškas žmogus – visos šios sąvokos telpa į laidos “Homo cultus” pavadinimo reikšmę. Laidos centre - žmogus ir miestas, kaip abu veikia vienas kito tapatybę, kaip keisčiasi ir transformuojasi šiais laikais? Laida transliuojama pirmadieniais 15:05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Žmogus ir miestas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.