Ryto garsai. Pasaulio lyderiai reaguoja į Kremliaus kritiko Aleksėjaus Navalno sulaikymą

Ryto garsai

2021.01.18 06:30

Ryto garsai. Pasaulio lyderiai reaguoja į Kremliaus kritiko Aleksėjaus Navalno sulaikymą

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Pasaulio lyderiai reaguoja į Kremliaus kritiko Aleksėjaus Navalno sulaikymą. Nedelsiant paleisti Aleksejų Navalną paragino ir išrinktojo Jungtinių Valstijų prezidento Džou Baideno patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Džeikas Salivanas. Politologas Vytis Jurkonis LRT Radijui sako, kad Rusijos teisėsaugos veiksmai ir lėktuvo nukreipimas į kitą oro uostą – nenustebino. Kartais bankas kliento gali paprašyti pateikti informacijos apie darbovietę, kontaktinę informaciją, net paklausti apie ką tik įvykdyto mokėjimo tikslą ar pinigų kilmę. Lietuvos bankas sako, kad sulaukus panašių klausimų nereikėtų nustebti – taip bankas nori įsitikinti, ar sąskaitoje nevyksta nieko blogo. Visgi, ekspertai prieš pateikiant duomenis pataria įsitikinti, ar tikrai kreipiasi bankas, nes juo dažnai apsimeta sukčiai. Apie tai – kolega Mindaugas Laukagalis kalbina Pinigų plovimo prevencijos skyriaus vadovę Eglę Kontautaittę.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija prašo ekspertų leisti į mokyklą eiti vaikams, negalintiems nuotoliniu būdu mokytis namuose. Viceministras Ramūnas Skaudžius sako, kad jei tam bus pritarta, mokyklų patalpose nuotoliniu būdu vyresni vaikai galės mokytis jau šią savaitę. Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Ramūnas Skaudžius.

Šią savaitę pirmaja vakcina nuo koronaviruso turėjo būti paskiepyti visi medikai. Tačiau tai greičiausiai neįvyks, nes vakciną gaminančios ir ES valstybėms teikiančios bendrovės „BioNTech“ ir „Pfizer“ sumažino anksčiau planuotą pristatyti Lietuvos eksportuotojai į Didžiąją Britaniją su nerimu laukė pirmųjų "Brexit" dienų, tačiau išsiųsti kroviniai laiku pasiekė pirkėjus. Lietuviškus baldus į Didžiąją Britaniją vežantis "Narbutas International" yra vienas didžiausių eksportuotojų į šią šalį. Bendrovės vadovas Gintaras Zdanys sakė, kad pardavimai britų rinkoje tik auga. Kodėl neužtikrinamas senolių saugumas slaugos įstaigose?.: Vakar į Rusiją sugrįžęs opozicijos lyderis Aleksėjus Navalnas buvo sulaikytas. Tai įvyko Maskvos Šeremetjevo oro uoste netrukus po to, kai opozicionierius su žmona parskrido iš Vokietijos. Keleivinis lėktuvas turėjo leistis Vnukovo oro uoste, tačiau skrydžio kryptis paskutinėmis kelionės akimirkomis buvo pakeista.

Išlipęs iš lėktuvo Navalnas žurnalistams sakė suprantantis, kad jam gresia sulaikymas, tačiau nusprendė grįžti į Rusiją, kad parodytų, kaip kovoti su, jo žodžiais, vagių gauja. Vilniaus politikos analizės instituto ekspertas Marius Laurinavičius.

Savaitės komentaras. Rytų Europos studijų centro direktorius Linas Kojala.

Ved. Rūta Kupetytė

logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.