Laikas kultūrai. Aleksas Kazanavičius: brangiausi vaidmenys, kurių neišvaidini, kurie lieka neišsakyti

Laikas kultūrai

2021.01.17 10:05

Laikas kultūrai. Aleksas Kazanavičius: brangiausi vaidmenys, kurių neišvaidini, kurie lieka neišsakyti

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Architektas Aurimas Širvys kuria išnykusių ir dingstančių šventyklų 3D rekonstrukcijas. Mažosios Lietuvos bažnyčios, medinės sinagogos, kurių jau nebėra arba kurioms gręsia pavojus, tarsi susigrąžina savo gyvenimą virtualioje erdvėje. Apie naujausius projektus ir atgimstančią Klaipėdos Šv. Jono bažnyčią – pokalbis su Aurimu Širviu.

Kaip atsitiko, kad pirmą kartą į lietuvių kalbą išverstas Chulijo Kortasaro romanas „Žaidžiame klases“ buvo vienintelis, išleistas tuometinėje Sovietų sąjungoje? Apie vertimo detektyvus ir ispanakalbę literatūrą Kanadoje gyvenantį vertėją Valdą V. Petrauską kalbina Dovilė Kuzminskaitė.

Kino ir teatro aktorius Aleksas Kazanavičius švenčią 50-ies metų jubiliejų. Puikūs pastarųjų metų vaidmenys kine, nuoseklus ir profesionalus darbas teatre, žiūrovų dėmesys ir kritikų palankus vertinimas sakyte sako, kad tai vienas įdomiausių ir geriausių Lietuvos aktorių. Tačiau sėkmė kartais netikėtai pasisuka į šalį. „Aš nebuvau iš tų aktorių, kurie dirbo su geriausiais režisieriais. Dirbau su visais, kurie statydavo Jaunimo teatre“, - sako aktorius. Jubiliejinis pokalbis su Aleksu Kazanavičiumi.

Ved. Jolanta Kryževičienė

logo

Paskutinę savaitės dieną atsigręžiame į besibaigiančią savaitę, akcentuodami ne įvykių kroniką, o ieškodami gilesnio požiūrio, kalbėdami apie įvykius ir naujus reiškinius, atskleisdami asmenybes, kurioms prabėgusi savaitė yra svarbi. Kalbame tiek apie meno įvykius (ir ne tik didžiuosiuose miestuose), tiek apie platesnes kultūros temas. Laida transliuojama sekmadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Laikas kultūrai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.