Atrask Lietuvą. Kernavė – Lietuvos Troja, traukia menininkus iš viso pasaulio

Atrask Lietuvą

2021.01.16 15:05

Atrask Lietuvą. Kernavė – Lietuvos Troja, traukia menininkus iš viso pasaulio

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Britų menininkas Steven Vincent Mitchell gyvena Kernavėje. Su žmona Jolanta įkūrė „Bardo“ meno galeriją. Nežemišką potyrį tarp mirties ir atgimimo galima pajusti perėjus labirinto-instaliacijos septynis energetinius taškus. Galerijoje vyksta parodos, edukacijos, eksponuojami skirtingų menininkų kūriniai.

Kernavė – Lietuvos Troja, unikalus Kernavės archeologijos ir istorijos vertybių kompleksas, į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą įrašytas 2004 m. Kernavės istoriją prisimena VU profesorius archeologas Aleksiejus Luchtanas.

Kernavėje, muziejuje po atviru dangumi, skulptūros studijoje-galerijoje „Šulinys“ susirinkę kultūros ir meno atstovai dalijasi svajone – tapti meno meka ir patraukliais turizmui.

Pokalbyje dalyvauja folkloro ansamblio „Medgrinda“ vadove Kristina Stankevičiene, Kernavės kultūros namų meno direktoriumi ir Kernavės jaunimo ir vaikų liaudies muzikos kapelos „Kerniukai“ vadovas Povilas Velikis, folklorinio ansamblio „Medgrinda“ dalyvės Sigita Lučunienė, Alina Jastremskienė, Jurgita Marcinauskienė ir Loreta Orakauskiene, Valstybinio Kernavės kultūrinio rezervato direkcijos Kultūrinių renginių ir švietimo programų organizatore bei skulptorius Henrikas Orakauskas.

Ved. Jolanta Jurkūnienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pažinę Europą ir apkeliavę egzotiškus kraštus lietuviai ima atsigręžti į protėvių sukurtas vertybes ir jas naujai atranda. Po Lietuvą keliaukime kartu su laida „Atrask Lietuvą“. Laida transliuojama šeštadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Atrask Lietuvą

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.