Pakeliui su klasika. Miglė Anušauskaitė – apie tai, ar galima komiksu perteikti ir skaudžius įvykius

Pakeliui su klasika

2021.01.15 16:05

Pakeliui su klasika. Miglė Anušauskaitė – apie tai, ar galima komiksu perteikti ir skaudžius įvykius

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Sausio penkioliktąją minime Klaipėdos atgavimo dieną. Apie istorines šio įvykio aplinkybes nekalbėsime, tačiau įdomu, kaip šiandien gyvena šiame gilios istorijos mieste, mūsų pajūryje – meno ir kultūros žmonės, kurių darbai tikrai mus džiugina. Viena iš uostamiesčio kultūrinės gyvybės kurstytojų – Šeiko šokio teatro vadovė Agnija Šeiko, su kuria apie šiandieną Klaipėdoje ir kalbamės.

„Menininkui kurti scenoje – tai didžiulė laisvė ir galimybė atitrūkti nuo realybės. Niekas nevaržo, kaip kad kasdieniame gyvenime“ – sako balerina Eglė Špokaitė. Penkiasdešimties metų jubiliejų švenčianti viena garsiausių mūsų šokėjų dabar gyvena San Diege (JAV), turi kitą tikslą: moko vaikus šokio meno, bet ne tik baleto žingsnelių, o scenos nesiilgi, bet sapnuoja. Pokalbis su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate Egle Špokaite.

Groti savo muziką, kuri neturėtų taisyklių – to savo kūryba siekia garso ir performanso menininkas Simonas Nekrošius. Rubrikoje „Užeikite“ – apie konstruojamus instrumentus, muzikavimą gatvėje ir festivalių scenose.

Ar galima komiksu papasakoti ir apie skaudžius įvykius? Rubrikoje „Be kaukių“ – komiksų kūrėja Miglė Anušauskaitė. Apie tai, kaip gimsta jos pačios komiksai ir kokius komiksus piešia kaliniai.

Ved. Gabija Narušytė ir Giedrė Trapikaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.