Kosmoso departamentas. Nutylėta potrauminio streso epidemija

Kosmoso departamentas

2021.01.15 11:05

Kosmoso departamentas. Nutylėta potrauminio streso epidemija

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Moksliniai tyrimai rodo, kad beveik visi žmonės bent kartą savo gyvenime patiria trauminių išgyvenimų, susijusių su grėsme žmogaus gyvybei (pavyzdžiui, artimojo netektis ar autoįvykis). Tačiau kai kurie žmonės dėl savo profesijos (kariai, gydytojai, policininkai) ar dėl socialinių aplinkybių (gyvena smurtaujančioje šeimoje) psichologinę traumą patiria nuolat ir daug sunkesnę.

Pasak psichologų, kuo trauminė patirtis sunkesnė ir kuo ilgiau ji trunka, tuo didesnė tikimybė, kad žmogus susidurs su potrauminiu stresu ir sunkesnėmis pasekmėmis. Tačiau potrauminio streso atpažįstamumą ir įveiką apsunkina žmonių (ne)noras kalbėti apie patirtus išgyvenimus, sako Vilniaus universiteto Psichotraumatologijos centro vadovas prof. dr. Evaldas Kazlauskas. Jis tai vadina „nutylėta potrauminio streso epidemija“.

Pokalbis su E. Kazlausku apie šią situaciją, žmonių reakcijas į trauminius išgyvenimus, pagalbą bei COVID-19 pandemiją ir jos galimas pasekmes.

Ved. Sigita Vegytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Lietuviai ne tik žaidžia krepšinį, bet ir… jį tyrinėja. Mokslas – sritis, kurioje pas mus vyksta daug įdomių ir svarbių dalykų. Tik ne visada apie juos žinome! Mūsų misija – kad tai pasiektų jūsų ausis. Kosmosas, fizika, gamta, medicina, istorija, menas, psichologija ir visa kita, ką tyrinėja mūsų mokslininkai. Laida transliuojama penktadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kosmoso departamentas

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.