Ryto garsai. Koronaviruso valdymas įkalinimo įstaigose

Ryto garsai

2021.01.15 06:30

Ryto garsai. Koronaviruso valdymas įkalinimo įstaigose

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Aplinkosaugininkai teigia, kad žiemą gyvenamuose namuose naudojamas kuras orą teršia labiau nei automobiliai. Prie to smarkiai prisideda ir krosnyse deginamos atliekos, kurių dūmai gali būti pavojingi sveikatai. Tokias tendencijas padeda pastebėti vis dažniau oro taršai nustatyti naudojami dronai. Tema domėjosi Gabrielius Grubinskas.

Karo draskomose valstybėse pandemija – dar vienas smūgis, kurį atlaikyti daugelis šalių nepajėgios. Sirijoje – per karą sugriautA kas trečia ligoninė – tad 17ikos milijonų gyventojų šalyje sveikatos apsaugos sistema buvo sugriuvusi dar prieš pandemiją. Vietos medikai pasakoja, kad dirba be apsaugos priemonių, žmones gydo namuose, ne tik dėl to, kad ligoninėse nėra vietų, bet ir todėl, kad dalis sirų ligoninėmis nepasitiki – šios dažnai virsta atakų taikiniais. . Daugelyje karo draskomų šalių sukilėliai ir sukarintos grupuotės naudojasi sveikatos krize ir stiprina savo pozicijas. Pasakoja Živilė Raškauskaitė. Koronaviruso valdymas įkalinimo įstaigose. Komentuoja ir į klausimus atsako teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska.

Ką apie pandemiją kalba skaičiai. Komentuoja matematikas, duomenų mokslininkas Vaidotas Zemlys - Balevičius ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Mindaugas Stankūnas,

Darbą gavę piliečiai iš trečiųjų šalių kartais Lietuvą palieka be pinigų ir dokumentų. Specialistai pastebi, kad mūsų šalyje daugėja atvejų, kai darbdaviai tyčia neatiduoda atvykėlims dokumentų - leidimų dirbti. Be jų užsieniečiai negali net skųstis. Tema domėjosi Marius Jokūbaitis. Diskusija savaitės įvykių temomis.

Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorė, politologė Jūratė Novagrockienė ir apžvalgininkas, filosofas Paulius Gritėnas.

Visoje šalyje pastarosiomis dienomis spustelėjo šaltis. Savaitgalį, prognozuojama, temperatūra dar labiau kris ir vietomis gali siekti net apie 20 laipsnių šalčio. Šalčiams ruošiasi šalies gydymo įstaigos ir įvairios tarnybos. Daugiau apie tai mūsų koprespondente Šiauliuose Aina Mizgirdė.

Ved. Rūta Kupetytė

logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.