Ryto allegro. Kada švenčiamas meno gimtadienis? Kokie profesiniai iššūkiai lydi scenos meno kritikus?

Ryto allegro

2021.01.15 07:05

Ryto allegro. Kada švenčiamas meno gimtadienis? Kokie profesiniai iššūkiai lydi scenos meno kritikus?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros puslapių dienos spaudoje apžvalga.

Literatūrologo, vertėjo Vytauto Bikulčiaus naujų knygų apžvalgoje – Johno Maxwello Coetzee՚ės romanas „Jėzaus mirtis“ ir Santiago H. Amigorena՚os, autobiografinis romanas „Vidinis getas“.

Kompozitorius ir dirigentas Vykintas Baltakas: pokalbis apie kultūrinį populizmą, tikros kūrybos stoką ir infrastruktūros svarbą šiuolaikinės muzikos plėtrai.

Prieš daugiau nei milijoną metų, sausio 17 dieną, kažkam į vandens kibirą įmetus sausą kempinę, atsirado menas. Bent jau taip manė Fluxus menininkas, prancūzas Robert Filliou, 1963 m. pradėjęs Meno gimtadienio tradiciją. Ji jau antrus metus įgyvendinama ir Lietuvoje, šiemet tam rengiamas specialus pageidavimų koncertas SODAS2123 radijo eteryje.

Scenos meno kritikų asociacijos vadovės pareigas pradėjo eiti teatrologė Kristina Steiblytė, kuri pakeitė Mildą Brukštutę, vadovavusią nuo asociacijos įkūrimo 2017 metais. Kokie profesiniai iššūkiai lydi scenos meno kritiko kasdienybę? Pokalbis su naująja asociacijos vadove.

Prasidėjo Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos organizuojamas 15-asis Klaipėdos metų knygos konkursas. Pokalbis su konkurso organizatore Birute Skaisgiriene.

Paaiškėjus naujoms aplinkybėms dėl akcijoje „Metų knygos rinkimai 2020“ dalyvaujančios Gabijos Lunevičiūtės knygos „Vilniaus atminties punktyrai“, t. y. kad joje galimai pažeistos autorių teisės, konkurso organizatoriai priėmė sprendimą stabdyti šios knygos dalyvavimą konkurse ir neįtraukti jos į galutinį balsų skaičiavimą.Apie susiklosčiusią situaciją pasakoja knygos autorė Gabija Lunevičiūtė, Lietuvos Martyno Mažvydo bibliotekos komunikacijos ir rinkodaros departamento direktorė Viktorija Pigagienė ir „Metų knygos rinkimai 2020“ komisijos pirmininkė Lina Buividavičiūtė.

Ved. Ugnė Kačkauskaitė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.