Pakeliui su klasika. Pasaulis muzikologės Zitos Kelmickaitės akimis

Pakeliui su klasika

2021.01.14 16:05

Pakeliui su klasika. Pasaulis muzikologės Zitos Kelmickaitės akimis

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Kol karantino sąlygomis gyvenantis Nacionalinis Kauno dramos teatras negali žiūrovų pakviesti į sales, teatro gerbėjus pasiekia autentiškos tinklalaidės: „Teatro stotelė“ ir „Nerk į teatrą“. Apie šią iniciatyvą pasakoja Nacionalinio Kauno dramos teatro Viešųjų ryšių koordinatorė Jolanta Garnytė-Jadkauskienė.

Choras „Liepaitės“ ką tik išleistame albume „Sutrinko trinko“ sujungė jėgas su ansambliu „Afrikos būgnai“. Apie sutartinių ir afrikietiškų būgnų suderėjimą pasakoja choro vadovė ir idėjos iniciatorė Jolita Vaitkevičienė.

Arijos dekonstrukcijoje – apie vieną iš nedaugelio moterų personažų XIX amžiaus operoje – Giuseppe Verdi operos „Kaukių balius“ būrėjos Ulrikos vaidmenį, apie raganas istorijoje ir mitologijoje kolega Adomas Zubė kalbasi su operos soliste Jovita Vaškevičiūtė ir fotografe, raganų reiškinio tyrinėtoja Neringa Rekašiūte.

Rubrikoje „Be kaukių“ vieši muzikologė Zita Kelmickaitė. Kodėl etninė muzika jai tokia įdomi? Kaip Z. Kelmickaitė vertina šiandienos muzikinį piešinį? Kur ji semiasi idėjų laidų kūrybai ir kaip prakalbina savo pašnekovus?

Ved. Rasa Murauskaitė ir Gerūta Griniūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.