Gimtoji žemė. Pavasarį sėklinių bulvių gali pristigti

Gimtoji žemė

2021.01.15 06:07

Gimtoji žemė. Pavasarį sėklinių bulvių gali pristigti

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Žiema pats metas ūkininkams pasirūpinti sėklinėmis bulvėmis. Pavėlavus tai padaryti, norimos veislės bulvių pavasarį jau galima nebegauti. Ką verta žinoti ūkininkams ir sodybinių sklypų šeimininkams apie sėklines bulves?

Medžioklės žinovų nuomone, Lietuvos miškuose gyvena per 55 tūkst. tauriųjų elnių. Šie XVIII a. viduryje visiškai išnykę, medžioklėse išnaikinti gyvūnai dabar jau užima deramą vietą dažniausiai lapuočių miškuose. Išsamiau apie juos gamtos mylėtojas, fotografas Algimantas Lūža.

Zarasų r. Briedlaukio kaime Ritai ir Dariui Viliūnams sukurti mišrų ekologinį ūkį padėjo dirbant Airijos ekologiniame ūkyje įgyta patirtis ir sukaupti pinigai. Pamažu nuo 20 ha ūkis išaugo iki 350 ha, laikoma 40 karvių banda. Ūkininkams įsitraukus į ekologinių ūkių kooperatyvo veiklą, lengviau parduoti išaugintą produkciją.

Ved. Regina Montvilienė

logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.