Istorijos detektyvai. Ne Gedimino statybos Gedimino pilis, Kęstučio bei Birutės paslaptys ir Holokausto žaizdos

Ar įminsite istorinę mįslę? Šį kartą mįslę užduoda Radvilų rūmų dailės muziejaus vedėjas Remigijus Černius. Kaip galvojate, kodėl Vladimiro Nabokovo romanas Radvilų rūmų dailės muziejuje yra visas sufotografuotas?

„Vilniaus detektyvai“. 1323 meų sausio 25 dienos datuotame Gedimino laiške pirmą kartą yra paminimas Vilnius. Ši data yra laikoma mūsų sostinės gimtadieniu, o 2023 metais minėsime Vilniaus 700 metų jubiliejų. Šia proga „Istorijos detektyvai“ atveria naują rubriką – „Vilniaus detektyvai“. Pirmoji – apie ryškiausią Vilniaus simbolį, Gedimino bokštą. Ar tikrai jį pastatė pats Gediminas?

Kęstučio ir Birutės paslaptys. Lietuvos Didysis kunigaikštis Kęstutis ir jo žmona Birutė slepia daug įdomių paslapčių. Jomis domėjosi istorikė Inga Baranauskienė, apie tai parašiusi knygą. Pokalbis su istorike.

Holokausto žaizdos. XX amžiaus tragedija – tai išžudyti žydai. O tie, kurie liko gyvi, visą gyvenimą jautė pasekmes, tai uždėjo didžiulį antspaudą jų šeimoms. Aurelijos Savickienės pasakojimas.

Petro ir Povilo vardų paslaptis. Apie ją pasakojo kalbininkas Bonifacas Stundžia.

Ved. Virginijus Savukynas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Daugiau