10–12. Apie „apdrabą“ ir kitus neįprastus žodžius orų prognozėse

10–12

2021.01.14 10:05

10–12. Apie „apdrabą“ ir kitus neįprastus žodžius orų prognozėse

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Orų prognozėse neseniai nuskambėjęs žodis „apdraba” sulaukė prieštaringų reakcijų. Kaip sinoptikai renkasi terminus ir kurie iš jų gali neprigyti kasdienėje kalboje? Sinoptikė Vida Ralienė, kalbininkė Loreta Vaicekauskienė.

Bibliotekų darbas per antrąjį karantiną: daugėja skaitančiųjų, statomi knygomatai. Vilniaus Adomo Mickevičiaus bibliotekos atstovė Lina Vidrinskienė, Varėnos rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos direktorius Eitaras Kazimieras Krupovičius, Lietuvos aklųjų bibliotekos atstovė Ramunė Balčikonienė.

LRT faktai – apie gandus, esą medikai susirgo ar mire pasiskiepijos vakcina nuo COVID-19. LRT.lt žurnalistė Jurga Bakaitė.

Prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. Jo programą „Europos istorijos“ bus galima žiūrėti ir LRT mediatekoje. Festivalio vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

Ved. Giedrė Čiužaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

LRT RADIJO priešpietyje vedėjai neria į svarbias ir netikėtas temas. Istorijos, socialiniai eksperimentai, apžvalgos, pokalbiai ir Tavo kaimynystės ir namų, tai dvi kas dieną vis kitokios valandos. Laida transliuojama darbo dienomis 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

10–12

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.