Garso ekspedicija. Apie kompromisą kaip savo ribų tyrinėjimą su Vykintu Baltaku

Garso ekspedicija

2021.01.14 10:05

Garso ekspedicija. Apie kompromisą kaip savo ribų tyrinėjimą su Vykintu Baltaku

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

„Garso ekspedicijoje“ – pasakojimas apie kompozitorių, dirigentą, Lietuvos ansamblių tinklo meno vadovą, Briuselio karališkosios konservatorijos ir Maastrichto konservatorijos profesorių, kartu su Liudu Mockūnu iniciavusį šiuolaikinės muzikos specializacijos studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Vykintą Baltaką.

Kartais atrodo, kad šio kompozitoriaus kūryba geriau pažįstama tarptautinėje erdvėje, o ne Lietuvoje. Tai, žinoma, neturėtų stebinti – kaip sako pats kompozitorius, užsienyje jis praleido didesnę dalį savo gyvenimo nei gimtinėje – išvykęs buvo 25-erius metus, grįžo gana neseniai, tačiau ir toliau aktyviai palaiko tarptautinį pulsą.

Pokalbis apie Vykinto Baltako kūrybines nuostatas, santykį su tradiciją, įtakas, kurias ne visuomet lengva atsekti, o taip pat naujausią jo autorinį albumą „Ouroboros“, kurį išleido „Kairos“ leidykla.

Laidoje skamba Vykinto Baltako kūrinių „Ouroboros – Zyklus“, „Lift To Dubai“ (iš albumo „Ouroboros“), „Pasaka“ ir Sinfonia (iš albumo „b(ell tree) ištraukos.

Ved. Rasa Murauskaitė

Garso ekspedicija

Kiti laidos įrašai

Daugiau