60 minučių. Kodėl stabdomas skiepijimas vienos siuntos vakcina?

60 minučių

2021.01.13 17:05

60 minučių. Kodėl stabdomas skiepijimas vienos siuntos vakcina?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Laikinai stabdomas skiepijimas vienos siuntos „BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina, nes galimai buvo pažeista šalčio grandinė transportavimo metu.

Sausio įvykių trisdešimtmetis dėl pandemijos šiemet minimas daugiausia virtualiu būdu – visi tradiciniai renginiai perkelti į rugpjūtį. Prezidentas Gitanas Nausėda pabrėžė, kad Sausio 13-oji visada primins, jog pilietinė galia nėra fikcija. Pasak prezidento, šios laisvės pamokos svarbios ir pandemijos kontekste.

Lietuvos kariuomenė pranešė iš Sveikatos apsaugos ministerijos Operacijų centro atšaukianti majorą Aurimą Gusčių. Jo sutuoktinės viešoji įstaiga laimėjo Ekstremalių sveikatai situacijų centro pirkimus mokymams, taip pat pradedamas tarnybinis patikrinimas. Kariuomenės teigimu, A. Gusčius spalio 20 dieną informavo savo tiesioginį viršininką ir prašė leidimo užsiimti „pedagogine, informacinių paslaugų, konsultacine valdymo, švietimui būdingų paslaugų ir kita niekur nepriskirto švietimo veiklomis“.

LRT radijas tęsia temą apie būsimus vakcinų išvežiotojus. Vakar išsiaiškinome, kad konkursą Lietuvoje visus metus išvežioti „Pfizer“ vakcinas laimėjo įmonė, neturinti jokios patirties ir anksčiau užsiėmusi tik veganinio maisto gamyba.

Pagal Sveikatos apsaugos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų sudarytą planą antrą šių metų ketvirtį bus skiepijami pedagogai. Pirmiausiai - ikimokyklinio ugdymo ir dirbantys specializuotose mokyklose. Švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininko Egidijaus Milešinos, norinčiųjų skiepytis yra apie pusę.

Vilkikų vairuotojų užsikrėtimo koronavirusu tikimybė yra labai maža – nėra duomenų, kad lietuviai iš Jungtinės Karalystės į Lietuvą galėjo parvežti mutavusį virusą, sako vežėjų aljanso vadovas.

Ved. Deividas Jursevičius

60 minučių

Kiti laidos įrašai

Daugiau