Homo cultus. Istoriko teritorija. Sausio 13-oji ir Nepriklausomybės istorijos viršūnės

Homo cultus. Istoriko teritorija. Sausio 13-oji ir Nepriklausomybės istorijos viršūnės

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Šiandien minėdami Sausio 13-osios trisdešimtmetį „Istoriko teritorijoje“ kalbame apie savojo santykio su istorija paieškas.

Istorinio įvykio prasmė ir reikšmė nuolat kinta, ji neatsiskleidžia prieš istorikų bei visuomenės akis kaip baigtinė, negrįžtama realybė. Tad neatsitiktinai šiandien svarstysime klausimą: ką, kaip ir kodėl mes prisimename, mąstome bei pasakojame kitiems apie vieną iš lemtingiausių savosios valstybės istorijos datų?

Pokalbis su istoriku, Lietuvos istorijos instituto direktoriumi habil. dr. Alvydu Nikžentaičiu, teisininku, teisėtyrininku, Lietuvos Konstitucinio Teismo pirmininku prof. Dainiumi Žalimu, žurnalistu ir publicistu Rimvydu Valatka.

Ved. Aurimas Švedas

logo

“Istoriko teritorijoje” galima susitikti su išskirtinėmis asmenybėmis, kurios rašo, piešia, groja, filmuoja, kuruoja parodas ir tuo pačiu metu įdomiai mąsto apie XXI amžiaus žmogaus santykį su praeitimi, istorija ir atmintimi. Taigi, “Istoriko teritorija” bus erdve, kurioje kalbėsis ne vien tik mokslininkai, bet patys įvairiausi žmonės, kuriems rūpi esminiai klausimai. Laida transliuojama trečiadieniais 15:05

Homo cultus. Istoriko teritorija

Kiti laidos įrašai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.