Speciali laida, skirta Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmečiui.

10–12

2021.01.13 11:05

Speciali laida, skirta Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmečiui.

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Jau nuo lapkričio pradžios transliavome pokalbius su Sausio 13-osio įvykių dalyviais ir liudininkais., Dalis tų pokalbių ir šioje laidoje.

Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis

sako, kad Sausio 13-oji dar nesibaigė.

Buvęs Krašto apsaugos departamento vadovas Audrius Butkevičius apie tai, kad kariams puolant planavoo padegti Aukščiausiąją Tarybą.

„Lietuvos ryto“ žurnalistė Dalia Gudavičiūtė po Sausio 13-osios įrašinėjo įvykių dalyvius. Vienas jų – sužeistasis Antanas Sakalauskas, kurį pati žurnalistė apibūdino kaip lyderį iš prigimties.

Savo prisiminimais dalijasi Lietuvos radijo žmonės dirbę Sausio 13-osios naktį: Janina Mateikienė, Bernadeta Lukošiūtė, Zina Sesickienė, Andrius Užkalnis, Vytautas Markevičius.

Pokalbis su Parlamento gynėjais – Albertu Daugirdu, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariu, dabar dirbančiu Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamente prie Krašto apsaugos ministerijos ir Vidu Švedu, taip pat Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos nariu, buvusiu Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos žvalgybos skyriaus darbuotoju.

Apie bėgimą „Gyvybės ir mirties keliu“ kalba jo organizatorius Vidmantas Dobrovolskas ir bėgikas Petras Pranckūnas.

Savo prisiminimais dalijasi slaugytojos, Sausio 13-osios naktį dirbusios Šv. Jokūbo ligoninėje - Larisa Zobina, Marija Krinickaitė, Irena Karaznevič.

Apie išgyventą akistatą su mirtimi pasakoja tuometinis pamainos viršininkas TV bokšte Algirdas Ramanauskas.

Pokalbis su kunigu Robertu Grigu, palaikiusiu ir kėlusiu laisvės gynėjų dvasią.

Ved. Agnė Skamarakaitė

10–12

Kiti laidos įrašai

Daugiau