Klauskite daktaro. Pilinkaus patirtis su COVID-19, pirmoji nuo viruso Kaune paskiepyta slaugė ir koronaviruso mutacija

Pilinkus apie patirtį su COVID-19: aš buvau žmogus-lavonas

Studijoje – LRT TELEVIZIJOS laidos „Daiktų istorijos“ vedėjas Saulius Pilinkus. Jis pasakoja apie savo patirtį su COVID-19 ir požiūrį į vakcinaciją.

Pirmoji paskiepytoji slaugytoja nuo COVID-19: nebuvo nė minties nesiskiepyti

Ar vakcina, kuria šiuo metu pradėta kovoti prieš COVID-19 virusą, yra tiek pat veiksminga prieš mutavusią viruso formą – SARS-CoV-2? Į šį bei kitus klausimus apie vakciną bei vakcinacijos procesus atsako Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie LR Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas Gytis Andriulionis.

Vakcina nuo COVID-19 yra saugi. Ji neišaugina nei papildomų galūnių, nei sukuria žmogaus kūne švytėjimo procesą. Apie patirtį po skiepo nuo koronanaviruso dalinasi Kauno klinikų slaugytoja Jolanta Litvinienė.

Gydytojas apie mutavusią COVID-19 atmainą: sergamumas jaunimo tarpe yra žymiai didesnis nei tarp suaugusiųjų

COVID-19 atmaina SARS-CoV-2 labiausiai išplito Jungtinėje Karalystėje. Britanija pirmą kartą per visą pandemiją šalyje paskelbė griežtą karantiną. Įtariama, kad užsikrėtusiųjų naująja viruso atmaina yra ir Lietuvoje. Kas tas SARS-CoV-2 ir ką apie jį reikia žinoti LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ pasakoja Londone gyvenantis ir dirbantis dviejų miesto ligoninių divizijų direktorius Tomas Jovaiša.

Ved. Alvydas Unikauskas, Jurgita Plisienė, Karolina Mondeikaitė-Liepa

js/mediateka-article-js