Ryto allegro. Kaip konstruojama kolektyvinė atmintis apie Sausio 13-ąją?

Ryto allegro

2021.01.13 07:05

Ryto allegro. Kaip konstruojama kolektyvinė atmintis apie Sausio 13-ąją?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros puslapių dienos spaudoje apžvalga.

„Kalbos ryte“ - Vita Džekčioriūte-Medeišiene pasakoja apie XIX a. vaikų gąsdinimus vilkais, žydais, baubais, o XX a. – mokytojais ir gydytojais.

Kaip 1991-ųjų Sausio 13-osios nakties įvykius suvokia jaunoji, to nepatyrusi karta - taikos vaikai? Kokį vaizdinį apie tą naktį formuoja mokyklinės atminimo praktikos?

Teatro kritikė Laura Šimkutė apžvelgia Al Campbell ir Alice Mathias mokumentinį filmą „Mirtis 2020-iesiems“ („Death to 2020“).

Lietuvos rusų dramos teatre vyriausiojo režisieriaus pareigas pradėjo eiti režisierius Vladimiras Gurfinkelis. Kokią meninę teatro viziją padės įgyvendinti šis kūrėjas? Pokalbis su Lietuvos rusų dramos teatro vadove Olga Polevikova.

Laidoje „Įgarsintas vaizdas“ – muzika iš Bernardo Bertolucci „Rytietiškosios trilogijos“.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Gintaras Balčytis savo projektuotais statiniais kuria gamtos ir architektūros dermę. Pokalbis su architektu. Apie Gintaro Balčyčio atradimus ir Lietuvą puošiančius projektus pasakoja architektas Audrius Ambrasas.

Ved. Ugnė Kačkauskaitė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Ryto allegro

Kiti laidos įrašai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.