Panorama. Sausio 13-osios išvakarėse priimta rezoliucija, žyminti istorinę pergalę

Lietuva mini Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmetį. Tačiau šiemet dėl pandemijos ne taip kaip įprasta – be tradicinių laužų ir masinių renginių. Laisvės gynėjų atminimas gėlėmis pagerbtas prie televizijos bokšto, Seimo, LRT, kur tą naktį budėjo tūkstančiai žmonių, pasirengusių taikiai pasipriešinti sovietų agresijai.

Sausio 13-osios išvakarėse Seimas, susilaikius tik vienam parlamentarui, specialia rezoliucija pareiškė pagarbą laisvės kovotojams ir pabrėžė jų svarbą prisidedant prie totalitarinių režimų žlugimo Europoje.

Skiepijimas nuo koronaviruso prasidėjo ir globos namuose. Juose ir slaugos įstaigose gyvena apie 13 tūkst. žmonių, kuriuos aptarnauja per 8 tūkst. darbuotojų.

Atvėsus ėmė brangti šildymas. Energetikos reguliavimo taryba sako, šilumos kainą kelia išaugęs jos suvartojimas ir jai gaminti naudojamos pabrangusios dujos bei biokuras.

Amerikoje susirinkęs Kongresas rengiasi kreiptis į viceprezidentą, kad jis su kitais kabineto nariais nušalintų Donaldą Trumpą. Jei ne – jau rytoj žadama pradėti antrąją jo apkaltą dėl maišto kurstymo.

Druskininkuose protesto akciją surengė Baltarusijos valdžios įsteigtos sanatorijos „Belorus“ darbuotojai – sanatorijai pritaikius Europos Sąjungos sankcijas ir bankams įšaldžius jos sąskaitas, pajamų neteko pusketvirto šimto darbuotojų, dauguma jų – Lietuvos piliečiai.

Vietoj žadėtos laisvės po „Brexito“ – ažiotažą Jungtinėje Karalystėje kelia vaizdai, kaip iš keliautojų į Europos Sąjungą atimami net sumuštiniai su kumpiu ir sūriu.

Jungtinei Karalystei palikus Europos sąjungą – muitinė ir siuntų tarnybos įspėja gyventojus. Lėtėja ne tik prekyba, siuntinių keliavimas tarp šalių, bet auga ir kainos.

Seimo narys Antanas Guoga atsisako parlamentaro mandato. Vyriausioji rinkimų komisija patvirtino, kad gavo jo prašymą.

Nors pernai dešimtadaliu mažėjo nusikaltimų artimoje aplinkoje, nevyriausybinės organizacijos ragina nedžiūgauti.

Šįvakar Jono Meko vizualiųjų menų centre įžiebta paroda. Tai menininko Antano Zabielavičiaus sukurtas obeliskas „Жыве Беларусь”,skirtas Baltarusijos laisvės ir demokratijos gynėjams, kurie toliau patiria Lukašenkos režimo represijas.

Ved. Marijus Žiedas.

js/mediateka-article-js