60 minučių. Kodėl kyla klausimų dėl vakcinos vežiojimo konkurso?

60 minučių

2021.01.12 17:05

60 minučių. Kodėl kyla klausimų dėl vakcinos vežiojimo konkurso?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Konkursą Lietuvoje išvežioti „Pfizer” vakcinas laimėjo įmonė, neturinti jokios patirties ir anksčiau užsiėmusi veganinio maisto gamyba, sužinojo LRT radijas. Du darbuotojus turinti šeimos įmonė “Sotus derlius” anksčiau gamino daržovių kukulius, o penktadienį Ekstremalių sveikatai situacijų centras su ja pasirašė sutartį dėl vakcinų išvežiojimo po gydymo įstaigas itin žemoje temperatūroje. Sutarties vertė – 462 tūkstančiai eurų.

Nuo COVID-19 pradėti skiepyti slaugos ir globos įstaigų gyventojai bei darbuotojai. Anot Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvoje šiose įstaigose gyvena apie 13 tūkst., dirba per 8 tūkst. žmonių. Maždaug 40 proc. iš jų jau yra persirgę COVID-19, todėl skiepijami nebus.

Dėl Laisvės gynėjų dienai siūlomos rezoliucijos parlamentarai susiginčijo dar Seimo posėdžio pradžioje. Opozicinių frakcijų atstovai teigia rezoliuciją palaikantys, tačiau kartu ir manantys, jog nereikėtų sukurti pagrindo kelti klausimo dėl valstybės vadovo statuso suteikimo profesoriui Vytautui Landsbergiui.

Incijuotas tarpinstitucinis susitikimas dėl smurto artimoje aplinkoje.

Fotomenininkas, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Menų fakulteto profesorius Romualdas Požerskis lemtingus Sausio 13-osios įvykius stebėjo ir fiksavo slapta įsprukęs į Aukščiausiosios Tarybos rūmus. Kaip jis prisimena, lemtingą Lietuvai naktį?

Ved. Agnė Skamarakaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Svarbiausi įvykiai ir pagrindinės Lietuvos bei užsienio aktualijos. Jei nesuspėjote sekti įvykių, viską pasivysite per 60 minučių. Visos dienos įvykių mozaika su pranešimais iš įvykių vietos, LRT radijo žurnalistų pasakojimais ir savo sričių profesionalų komentarais. Aiškiai, patikimai, koncentruotai. Kiekvieną darbo dieną 17.05 val.

Kiti laidos epizodai

60 minučių

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.