Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai. Ką apie laisvę, patriotizmą ir solidarumą Laisvės gynėjų diena byloja jaunajai kartai?

Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai. Ką apie laisvę, patriotizmą ir solidarumą Laisvės gynėjų diena byloja jaunajai kartai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Ką Sausio 13-oji, Laisvės gynėjų diena, byloja jaunajai kartai, kuri apie tą sausio naktį žino tik iš savo tėvų ar senelių pasakojimų, t.y. neturi asmeninės tos nakties patirties? Kaip jai yra pasakojamas ir aktualizuojamas tas laikotarpis, kurio metu Lietuvos piliečiai stojo ginti atkurtos nepriklausomybės? Ką ši data byloja apie pilietiškumą, laisvę, atsakomybę ir solidarumą. Apie visa tai pasikalbėsime su istoriku, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Inžinerijos licėjaus istorijos mokytoju ir programos „Renkuosi mokyti“ alumnu Daliumi Vinciūnu.

Ved. Donatas Puslys

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Mažosios Europos pokalbiai“ – tai Leonido Donskio knygos „Mažoji Europa“ įkvėpta pokalbių laida, skirta analizuoti kultūrinius, istorinius Europos tapatybės klodus kartu aptariant ir aktualią jų raišką šiandienoje. Kokia Europa atsiveria žvelgiant iš Lietuvos ir kaip europinės kultūrinės įtakos skleidžiasi Lietuvoje? Įkvėpti Leonido Donskio kelionių po mažuosius Europos kultūros centrus ir sekdami filosofo George‘o Steinerio perspėjimu, kad Europa bus pasmerkta pražūčiai, jei nekovos už savo kalbas, vietines tradicijas ir socialines autonomijas, jei užmirš, kad Dievas iš tiesų slypi detalėse, kartu su pašnekovais leisimės tyrinėti europinę mozaiką ir jos dedamąsias daleles. Laida transliuojama 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Homo cultus. Mažosios Europos pokalbiai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.