Ryto allegro. Kaip sustiprinti mecenavimo tradiciją Lietuvoje?

Ryto allegro

2021.01.12 07:05

Ryto allegro. Kaip sustiprinti mecenavimo tradiciją Lietuvoje?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros puslapių dienos spaudoje apžvalga.

Savaitgalį Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestras išsirinko naujuosius koncertmeisterius – orkestro koncertmeisteriu tapo Dainius Peseckas, o antrų smuikų grupės koncertmeisterio poziciją nuo šiol užims Linas Valickas. Įspūdžiais po konkurso dalinasi LNOBT generalinis direktorius Jonas Sakalauskas ir viena iš koncertmeisterių konkurso narių, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertmeisterė Dalia Dėdinskaitė.

Apie Sausio 13-osios naktį eilėraštį „Imperijos žūtis“ parašiusį Gintarą Grajauską kalbina Česlovas Burba.

Literatūrologo Mindaugo Kvietkausko komentaras Irenai Veisaitei atminti.

Jau antrus metus iš eilės niekam Lietuvoje nesuteikiamas nacionalinio mecenato vardas. Vyriausybės programoje numatyta mecenavimo įstatymo peržiūra. Ko trūksta, kad verslas Lietuvoje aktyviau investuotų į kultūrą? Pokalbis su kultūros viceministru Vygintu Gasparavičiumi, Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktoriumi, Mecenavimo tarybos pirmininku Vydu Dolinsku, naujais Vilniaus miesto savivaldybės mecenatais verslininkais Danu Tvarijonavičiumi ir Mariumi Čiuželiu.

„Klasikos koncertų salė“ – savaitės koncertus per LRT KLASIKĄ pristato vyresnioji muzikos redaktorė Rasa Murauskaitė.

Sausio 13-ąjai artėjant – žvilgsnis į istorijos refleksijas teatre su dokumentinių spektaklių režisieriumi Jonu Terteliu. Kaip teatro kūryba pakeitė jo santykį su istorija? Kokį spektaklį apie Sausio 13-ąją jis pats pastatytų?

Ved. Indrė Kaminckaitė

Ryto allegro

Kiti laidos įrašai

Daugiau