Laba diena, Lietuva. Sausio 13-oji – nuotoliniu būdu: minėti svarbią šaliai dieną ragina „Neužmirštuolės“ akcija

Internautai jau pravardžiuoja tuos, kurie skiepijamųjų sąrašuose atsidūrė įtartinomis aplinkybėmis. Teisėsauga žada tirti kiekvieną atvejį atskirai, o sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys savivaldybėms įsakymu pavedė atidžiau prižiūrėti vakcinavimo procesus. Kaip jiems sekasi ir ar savivaldybėms tam pasiruošusios, klausiame Savivaldybių asociacijos prezidento, Jonavos mero Mindaugo Sinkevičiaus.

NVSC vadovas Robertas Petraitis atsisako trauktis iš pareigų teigdamas, kad kritika jam yra nepagrįsta ir reikalauja SAM pateikti jo darbo trūkumus. Kokius juos mato SAM, klausiame sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio patarėjos Simonos Bieliūnės, kuri atsakinga už procesų reguliavimą ir priežiūrą NVSC.

Keliamės į užsienio naujienas: Kirgizijos prezidento rinkimų nugalėtojo titulą užsitikrino Sadyras Žaparovas, kuriam buvo palankūs beveik 80 proc. rinkėjų. Šis kandidatas per ginčijamą politinių įvykių suirutę buvo paleistas iš kalėjimo. Kelią nuo kalėjimo iki šalies vadovo aptariame su užsienio naujienų redaktoriumu Tadu Paškevičiumi.

Istorinė prezidentūra Kaune daugeliui iš mūsų siejasi su tarpukario Lietuva, kai čia gyveno ir dirbo pirmosios respublikos vadovai. Tačiau šis pastatas iš tiesų turi labai įdomią istoriją, todėl nuspręsta ją papasakoti audiogide. Plačiau apie audiogidą – Jūratės Anilionytės pokalbyje.

Nors dėl susiklosčiusios pandemijos situacijos šiemet nepavyks minėti Sausio 13-osios taip, kaip buvome įpratę, iniciatyvos „Neužmirštuolė“ rengėjai ragina Laisvės gynėjų dieną minėti nuotoliniu būdu. Apie tai – akcijos organizatorė Emilė Balodytė ir Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas Dainius Pašvenskas.

JAV Atstovų rūmų pirmininkė Nancy Pelosi tikisi surinkti parašus ir surengti apkaltą paskutines dienas poste skaičiuojančiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui. Pirmoji apkalta, kuri nepavyko, buvo rengiama prieš metus, dabar manoma, kad parašų apkaltai gali pakakti, tačiau ar didžioji dauguma balsuos už tai, kad apkalta būtų laikoma įvykusia ir Donaldas Trumpas būtų atstatydintas, klausiame politologo Lino Kojalos.

Jau daugiau nei metus Juodkalnijoje nerimsta ginčai dėl religinės laisvės įstatymo – jis sulaukė didelio šalies serbų nepasitenkinimo. Šie baiminosi, kad įstatymu bus bandoma pasisavinti šalyje veikiančios serbų stačiatikių bažnyčios turtą. Trečdalį Juodkalnijos gyventojų sudarančius serbus įstatymas taip papiktino, kad pernai įstatymo autoriai patyrė pralaimėjimą rinkimuose. Valdžią perėmusios proserbiškos jėgos įstatymą pakeitė, tačiau šįkart supyko etniniai juodkalniečiai.

Tęsiame reportažų ciklą Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureate, Klaipėdos dramos teatro aktore Regina Šaltenyte. Dviejuose teatruose – Šiaulių ir Klaipėdos – aktorė sukūrė kone tris dešimtis vaidmenų. Regina Šaltenytė įvertinta Nacionaline kultūros ir meno premija už nuosekliai puoselėtą vaidybos meno meistrystę. Aktorė sako esanti laiminga, kad visą gyvenimą gali vaidinti, o nuo teatro pailsi gamtoje, skaitydama ar žiūrėdama gerą filmą.

Ved. Rasa Tapinienė.

js/mediateka-article-js