Atrask Lietuvą. Laisvės kovų atminimo ženklai

Atrask Lietuvą

2021.01.09 15:05

Atrask Lietuvą. Laisvės kovų atminimo ženklai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Laisvės kovų ženklai Lietuvoje liudija apie pasipriešinimą okupaciniam režimui visoje Lietuvoje. Tremtys, kalėjimai, lageriai, partizanų kančios, tikėjimas laisve, meilė tėvynei ir ištvermė nutiesė kelią į Sausio 13-ąją.

Su istoriku doc. Vyteniu Almonaičiu ir psichologe doc. Junona Almonaitiene aplankysime Rietavo apylinkėse, Šilų miške, Kęstučio apygardos partizanų žeminę. Apžiūrėsime Skaudvilės buvusią NKVD būstinę. Kavadonių laukuose uždegsime žvakutę partizano Vytauto Gružo-Kardo žūties vietoje. Tremtinių ir rezistencijos muziejuje Tauragėje susipažinsime su interaktyviu tardymo kabinetu. Daugėdų kaime, Rietavo savivaldybėje, susitiksime su Žemaičių apygardos Šatrijos rinktinės buvusia partizanų ryšininke Birute Grigoliene. Ji su vyru Povilu sodybos kieme savo lėšomis ir rankomis pastatė koplyčią.

Ved. Jolanta Jurkūnienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pažinę Europą ir apkeliavę egzotiškus kraštus lietuviai ima atsigręžti į protėvių sukurtas vertybes ir jas naujai atranda. Po Lietuvą keliaukime kartu su laida „Atrask Lietuvą“. Laida transliuojama šeštadieniais 15.05 val.

Kiti laidos epizodai

Atrask Lietuvą

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.