Gamta – visų namai. Kodėl keičiasi vilkų elgesys?

Gamta – visų namai

2021.01.09 06:30

Gamta – visų namai. Kodėl keičiasi vilkų elgesys?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Daugeliui mūsų vilkas vis dar nežinomas girios padaras, kurio reikia bijoti. Tačiau vilkų elgesys keičiasi - jie jau ne tie baikštūs, žmogaus lyg ugnies bijantys girios žvėrys. Jie – išradingi ir protingi, sako Petras Dabrišius Telšių miškuose esančio Žvėrinčiaus sumanytojas ir įkūrėjas, bene geriausiai asmeniškai vilkus pažįstantis žmogus.

Žaliaskarės eglutės mus džiuginusios visą mėnesį, šiandien jau barsto spyglius. Tačiau eglutėmis, kurių mūsų namuose per šventes buvo gal net milijonas, gali būti naudojamos žirgų šėrimui. Panevėžio rajone, Molainių žirgyno savininkė Daiva Zavadskienė priminė, kad eglutės žirgams yra ir žaislas, ir raciono papildymas. O daugiausiai eglučių iškeliauja į biokurą, jų kasmet taip surenkama šimtai tonų. Ir miestai tam pasiruošę, pvz., Jonavoje yra 16 eglučių surinkimo vietų, pastebi įmonės „Jonavos paslaugos“ direktoriaus pavaduotojas Povilas Beišis.

Ved. Alvyda Bajarūnaitė, Selemonas Paltanavičius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Klausytojų ir specialistų įvertinta, jau šešiasdešimtmetį atšventusi laida atveria klausytojų širdims ir protams vartelius į Lietuvos gamtą, supažindina su įdomiausiais gamtininkais, jų darbais. Laida transliuojama šeštadieniais 06.30 val.

Kiti laidos epizodai

Gamta – visų namai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.