Ryto allegro. Kaip bus išdalintas naujas paramos menininkams paketas?

Ryto allegro

2021.01.08 07:05

Ryto allegro. Kaip bus išdalintas naujas paramos menininkams paketas?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros puslapių dienos spaudoje apžvalga.

2021 – Lietuvos totorių istorijos ir kultūros metai. Kotryna Lingienė bendrauja su Kauno apskrities Lietuvos totorių bendruomenės pirmininku Kęstučiu Zenonu Šafranavičiumi.

Kokį psichologinį poveikį gali turėti tinkamas filmas? Projektą „Panevėžio projekcijos“, kuomet žmonės gali žiūrėti specialiai atrinktus filmus ir dalyvauti pokalbiuose apie emocinę savijautą pristato ir apie kino terapiją pasakoja „Meno avilio“ kuratorė Ona Kotryna Dikavičiūtė ir psichologas Vitalijus Gafurovas.

Literatūrologės, poetės ir vertėjos Dovilės Kuzminskaitės parengtoje naujų knygų apžvalgoje du verstiniai romanai fantazijos literatūros ir magiškojo realizmo mėgėjams – čekų rašytojo Michalo Ajvazo „Kitas miestas“ ir suomių autoriaus Heikki Kännö „Sapnų sala“.

Kultūros ministerija, kalbėdama apie naujai rengiamą paramos kultūros sektoriui paketą, akcentuoja, kad bus siekiama išskirti labiausiai nuo karantino nukentėjusius savarankiškai dirbančius menininkus. Kaip bus skirstoma ši parama pasakoja ir plačiau paramos paketą pristato viceministras Vygintas Gasparavičius.

Atsargus 2021-ųjų muziejų veiklos planavimas. Strategijomis, kaip kompensuoti 2020-ųjų praradimus ir kurti kuo produktyvesnius naujus metus dalijasi MO muziejaus direktorė Milda Ivanauskienė.

Virtuali muzikinė ekskursija Vilniaus geto kultūros keliais žiūrovą perkelia į šiandieninį Vilniaus senamiestį, archyvine medžiaga, choro „ARTyn“ atliekamomis žydų dainomis ir įdomiais istoriniais faktais pristato žydų kultūrinį gyvenimą. Su choro „ARTyn“ vadove Erika Žilinskaite kalbasi Laima Ragėnienė.

Sausio 13-ąją, nutrūkus Eglės Bučelytės vestai Lietuvos televizijos televizijos transliacijai, darbą tiesioginiame eteryje Kaune tuoj pat perėmė jos kurso draugas, žurnalistas Modestas Patašius. Kalbinamas Kotrynos Lingienės, sako, kad šis apdovanojimas jį pasivijo praėjus trims dešimtmečiams nuo Sausio 13-osios įvykių.

Ved. Indrė Kaminckaitė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.