Pakeliui su klasika. Apie kultūrą kaip gyvenimo būdą – su leidyklos „Lapas“ vadove Monika Gimbutaite

Pakeliui su klasika

2021.01.07 16:05

Pakeliui su klasika. Apie kultūrą kaip gyvenimo būdą – su leidyklos „Lapas“ vadove Monika Gimbutaite

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis prasmingą turinį siūlo ne tik suaugusiems, bet ir mažiesiems. Apie specialiai vaikams skirtą programą „Animaciniai nuotykiai“ pasakoja festivalio vadovė Rimantė Daugėlaitė-Cegelskienė.

Pandemija muzikus iš įprastų salių perkėlė į virtualias, kurių pasiūla vis platesnė ir Lietuvoje. Gerūtos Griniūtės pokalbis su Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininku Mykolu Natalevičiumi, Lietuvos nacionalinės filharmonijos generaline direktore Rūta Prsevičiene, Kauno valstybinės filharmonijos vadovo pavaduotoju meno reikalams Giedriumi Prunskumi ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadove Laima Vilimiene.

Prieš daugiau nei 100 metų, būtent sausio 7 d. pirmą kartą įvestas universalus pagalbos šauksmo signalas, po poros metų tapęs mums visiems žinomu S.O.S. Rubrika „Ping-Pong“ – apie S.O.S interpretacijas mene ir – staigmena klausytojams.

Kino kritikė, naujoji leidyklos „Lapas“ vadovė Monika Gimbutaitė į kultūrą žvelgia įvairiausiais rakursais. Rubrikoje „Be kaukių“ – pokalbis apie kultūros žurnalistiką, kino galią ir iššūkius naujose leidyklos vadovės pareigose.

Ved. Gerūta Griniūtė ir Rasa Murauskaitė

logo

Pagrindinis laidos dėmesys skiriamas muzikai, skirtingų sričių asmenybės pasakoja apie savo aistrą muzikai per įvairius aspektus: kiną, poeziją, literatūrą, dailę, sportą, laisvalaikio užsiėmimus. Kiekviena laida sudaryta iš dviejų dalių: pokalbio ir specialios rubrikos. „Pakeliui su vasara“ keliauja ne tik po Vilnių, Kauną, bet ir į kitur vykstančius renginius. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 16.00 val.

Kiti laidos epizodai

Pakeliui su klasika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.