Širdyje lietuvis. Pasaulio lietuvių gerumas: parama, virstanti vaišėmis šventiniam stalui, pastatais ligoniams ir paskutine viltimi pasveikti

Daugelis užsienyje gyvenančių lietuvių vis dar turi tvirtą ryšį su Lietuva. Daugiau nei 200 vienišų senolių visoje Lietuvoje šios šventės buvo sotesnės – Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė į šventinius krepšius supakavo dešimtis kilogramų miltų, aliejaus, žuvies, vaisių, kūčiukų ir įvairių skanumynų bei išvežiojo senjorams.

Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė du mėnesius per įvairias labdaros akcijas rinko pinigus. Galiausiai surinkta suma perkopė 8 tūkstančius eurų. Daugelis ten gyvenančiųjų vis dar turi tvirtą ryšį su Lietuva, kur gyvena jų artimieji, todėl ir aukojo noriai. O Lietuvos vienkiemiuose dienas leidžiantys senjorai, sulaukę tokio gerumo, apsipylė džiaugsmo ašaromis.

Nepaisant pandemijos, šventinį labdaros koncertą surengė ir Airijos lietuviai. Tiesą, šį kartą – virtualų. Sunkiai sergantiems vaikams surinkta beveik 3 tūkstančiai eurų.

Lietuvos vaikų nepamiršta ir lietuviai iš už Atlanto. Kasmet siunčia jiems ne tik dovanas, žaislus, bet ir aukoja pinigų didesniems projektams. Vienas jų – Šeimos namai Vilniuje, kur gali apsistoti 11 onkologinėmis ligomis sergančių vaikų šeimų.

Apie neišsenkantį pasaulio lietuvių gerumą – sekmadienį 9 val. ryte laidoje „Širdyje lietuvis“ per LRT PLIUS.

js/mediateka-article-js