Lietuvos diena. Skiepijimo eiliškume reikalingas detalesnis aiškumas

Lietuvos diena

2021.01.06 13:05

Lietuvos diena. Skiepijimo eiliškume reikalingas detalesnis aiškumas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Prezidento vyriausiasis patarėjas Simonas Krėpšta sako, kad sveikatos apsaugos ministro patvirtintas skiepijimo nuo kovido eiliškumas remiasi ekspertų rekomendacijomis ir kitų šalių praktika, tačiau jame aiškumo gali būti daugiau.

Seimo Sveikatos reikalų komitetas aptarė Europos Sąjungos strategijos dėl vakcinų nuo kovido įgyvendinimą, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija dėl neapskaitytų mirčių, vakcinavimo nuo kovido eigą.

Lietuvos parlamentarai aiškinosi situaciją dėl Amerikos institucijų atliekamų tyrimų, Lietuvoje veikiančių Skandinavijos komercinių bankų atžvilgiu. Dar gruodį skandinaviškų bankų padalinių SEB, „Swedbank“ ir „Danske Bank“ veikla Baltijos šalyse sulaukė didelio dėmesio Švedijos žiniasklaidoje. Paskelbtame straipsnyje „Dagens Industri“ šaltiniai nurodė, jog Amerikos institucijos įtaria trijų bankų padalinius Baltijos šalyse sukčiavimu ir pinigų plovimu. Po šio straipsnio rinkose smuko bankų akcijų kursas.

Kilus trikšmui dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos draudimo naudoti prekės ženklą „Sviestas sviestuotas“ ant riešutų kremo produkcijos, ekonomikos ir inovacijų ministrė paragino tarnybą atsisakyti „perteklinės reguliacinės naštos“. Tarnyba paskelbė, kad Kauno mažoji bendrija negalėjo naudoti prekės ženklo „Sviestas sviestuotas“ ant jos gaminamo riešutų kremo produkto. Mat jis yra augalinės kilmės, o matomas žodis „sviestas“gali klaidinti vartotojus. Šis klausimas sulaukė ir parlamentarų dėmesio. Tai aptarė Seimo Kaimo reikalų komitetas.

Vilnietė Eglė į telefoną įsidiegė stop korona programėlę, tačiau labai nustebo , kai kontaktus su užsikrėtusiais pacientais ėmė skaičiuoti namuose ant palangės ilgą laiką gulėjęs darbo telefonas. Žurnalistas Vytautas Kvietkauskas sako pasigendantis informacijos, kaip toliau gyventi grįžus iš ligoninės, kur buvo gydytas nuo covid-19. Ką į pašnekovams iškilusius klausimus atsakė specialistai, pasakoja Asta Martišiūtė

Prisaikdinus naują Venesuelos parlamentą prezidento Nikolo Maduro partija turės beveik visišką kontrolę, tuo metu jo pagrindinis oponentas – Vakarų valstybių remiamas opozicijos lyderis Chuanas Gvaido lieka politiškai izoliuotas. Beveik pora metų abu veikėjai laikė save teisėtu prezidentu. Tačiau Nikolas Maduro Vakaruose laikomas diktatoriumi ir sulaukė sankcijų, o Chuaną Gvaido šalies teisėtu lyderiu pripažino Amerika ir per pusšimtis kitų šalių.

Ved. Madona Lučkaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Tai LRT RADIJO dienos informacinė laida, kurioje akualiausių dienos naujienų, įvykių aptarimas, komentarai. Laidoje įvairiomis temomis kalbinami politikai, valdžios atstovai, politologai. Žurnalistai iš įvairiausių įvykių rengia reportažus, pačiomis akutaliausiomis temomis, dėmesys užsienio naujienoms, sporto pranešimai. „Lietuvos diena“ į įvykius reaguoja greitai, dažnai juos nušviedama tiesioginėmis transliacijomis iš įvykio vietos. Laida transliuojama kasdien 13.05 val.

Kiti laidos epizodai

Lietuvos diena

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.