Sveikata. COVID-19 vakcinos: ką daryti užmiršus antrąją skiepo dozę ir ar bus galima rinktis kito gamintojo produktą?

Sveikata

2021.01.06 16:30

Sveikata. COVID-19 vakcinos: ką daryti užmiršus antrąją skiepo dozę ir ar bus galima rinktis kito gamintojo produktą?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Cukrinis diabetas yra negailestinga liga, užklumpanti dėl paveldimumo arba netinkamo gyvenimo būdo. Vakarų Europa kovoja su vaikų nutukimu, o tai didina riziką susirgti II-jo tipo cukriniu diabetu. Lietuvoje gi viskas kiek kitaip – dažniau vaikams diagnozuojamas I-ojo tipo cukrinis diabetas. Šios ligos požymiai su nutukimu neturi nieko bendro – atvirkščiai, vaiko svoris pastebimai krenta, paakiai pamėlsta, vargina bendras silpnumas. Kas šią ligą lemia“? Ar ji įgyjama, o gal dažniau paveldima? Ką daryti, jei pradinių klasių moksleiviui staiga ši liga yra diagnozuojama? Ar jis pajėgus pavyzdžiui būdamas mokykloje susileisti insulino dozę? Pokalbis su VUL Santaros klinikų vaikų endokrinologu dr. Robertu Kemežiu.

Kita laidos tema – vakcinos nuo koronaviruso. Jomis šiandien skiepijami Lietuvos medikai, tačiau netrukus vakcinos bus skirstomos ir slaugos namų darbuotojams, savanoriams, vyresnio amžiaus gyventojams, o galiausiai ir visiems kitiems. Šiandien kol kas Lietuvoje cirkuliuoja vieno gamintojo vakcina, tačiau netrukus bus ir kitų gamintojų produktų. Tad ką mums, gyventojams reikėtų žinoti apie vakcinas nuo COVID-19? Kam galima jomis skiepytis, o kam ne? Ką daryti, jeigu pasiskiepijome pirma doze, o antrąją praleidome? Galiausiai vieną kartą pasiskiepijus vieno gamintojo vakcina ar kitą kartą bus galima rinktis kito gamintojo produktą? Pokalbis su Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos patarėja bei gydytoja klinikine farmakologe Simona Stankevičiūte.

Ved. Laura Adomavičienė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Medicinos profesionalų patarimai ir sveikatos naujovės – sveikos gyvensenos. Laida transliuojama trečiadieniais 16.30 val.

Kiti laidos epizodai

Sveikata

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.