Ryto allegro. Nacionalinių premijų laureatė tapytoja Eglė Ridikaitė

Ryto allegro

2021.01.06 07:05

Ryto allegro. Nacionalinių premijų laureatė tapytoja Eglė Ridikaitė

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros publikacijų apžvalga.

Kokių lietuvių literatūros vadovėlių reikia XXI amžiaus moksleiviams, kokie iššūkiai kyla mokytojams pandemijos metu ir kaip pedagogas apsibrėžia savo laisvę ir atsakomybę – pokalbis su Vilniaus tarptautinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja, Lietuvių tautosakos ir literatūros instituto doktorante Jurga Dzikaite.

„Animacinių filmų kūrimo metu dažniausiai veikėjai piešiami ant dialogų – sustoja du (ar trys) aktoriai, kalbasi pagal skriptą ir pagal juos paišomi personažai. Mes turime padaryti atvirkštinį darbą – ant jau nupiešto veikėjo priklijuoti superbalsą, kad atrodytų, lyg jis yra būtent to personažo,“ – apie savo darbo subtilybes pasakoja dubliažo režisierius Vilius Tamošaitis, dirbęs su daugiau nei 100 animacinių filmų.

Vilniaus mažajame teatre netrukus startuos teatro ir dramaturgijos bandymų erdvė „DramaTest“. Ji kvies menininkus kurti pasitelkiant klasikinę ir šiuolaikinę dramaturgiją.

Paskutinėmis gruodžio dienomis Kauno fotografijos galerijos vitrinos pasipuošė menininkės Monikos Balu kūryba: čia eksponuojama paroda „Garsinė komunikacija“. Tai – pirmasis menininkės kūrybos pristatymas Lietuvoje.

Laidoje „Įgarsintas vaizdas” – apie Bolivudo revoliucionierius – muziką kūrusį Rahul Dev Burmaną ir jo žmoną dainininkę Asha Bhoslę. Viena įtakingiausių kūrėjų porų XX a. antrojoje pusėje sukūrė klasikinį Bolivudo skambesį.

Nacionalinių premijų lauretų ciklas. Viena iš 2020 m. premijų laureačių - tapytoja Eglė Ridikaitė. Menininkė įvertinta už kultūros paveldo aktualizavimą šiuolaikinėje tapyboje. Pokalbis su menininke ir menotyrininke Laima Kreivyte.

Ved. Ugnė Kačkauskaitė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.