Nenušaunami siužetai. Ar sulauksim tikro lietuviško detektyvo?

Nenušaunami siužetai

2021.01.04 18:12

Nenušaunami siužetai. Ar sulauksim tikro lietuviško detektyvo?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Laidos vedėjai sveikina visus su Naujaisiais metais ir, laikydamiesi metų pradžios tradicijos, aptaria lūkesčius bei tendencijas. Naujaisiais metais jie vis dar laukia lietuvių kalba parašyto detektyvo (nes tai, ką turime, yra vis ne tas). Numato, kad toliau plėtosis jau šiemet pastebėtos tendencijos: pramogų įdetektyvinimas, polinkis daug rašyti apie dingusias moteris, papratimas iki dugno išgremžti klasikinius herojus ir siužetus bei rašyti jų perdirbinius. O pabaigai – informacija apie tai, kokių įdomesnių knygų ir filmų lauksime 2021 m.

Rekomendacijos: Vitalijaus Petronio apsakymas „Briliantinė peteliškė“ 1995 m. žurnale „Rankas aukštyn“; Dano Sėlio romanas „Provincijos detektyvas“; lietuviško repo albumas „Žėručio gatvės byla“; naujas Steveno Kingo romanas; filmas "Mirtis ant Nilo“ su Kennethu Branagh (rugsėjo mėn.); naujos Jonathano Kellermano, Donnos Leon, Jameso Pattersono knygos; paskutinė Andrea Camilleri knyga apie komisarą Montalbaną; Guillermo Martinez „The Oxford Brotherhood“ (lietuviškai yra šio autoriaus „Oksfordo nusikaltimai“).

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.