Draugystė veža. Stipresni už virusą“ iššūkis – ko niekada gyvenime nedarė „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius?

Darbotvarkė sudėliota minučių tikslumu, bet dainininkas, grupės „The Roop“ lyderis Vaidotas Valiukevičius ima pieštukus ir daugiau nei valandą spalvina mandalą. Jis pasakoja tą darantis pirmą kartą gyvenime. Vaidotas priėmė iššūkį, kurį jam metė projekto „Stipresni už virusą“ dalyvė, intelekto negalią turinti Erika Ambrazevičiūtė. Mergina norėjo įsitikinti, ar žymiam vyrui pavyks nuspalvinti mandalą gražiau negu tą daro ji pati.

Rudenį vykusio iniciatyvos „Draugystė veža“ turo per Lietuvą „Stiprybė tavyje“ metu Erika pasakė, kad didžiausia jos svajonė – susipažinti ir pabendrauti su grupės „The Roops“ lyderiu V. Valiukevičiumi. Mergina net moka garsųjį „On fire“ šokį, dėl kurio visa „Arkos“ bendruomenė kraustosi iš proto. Todėl nusprendė dalyvauti projekte „Stipresni už virusą“ ir mesti Vaidotui iššūkį. „Tegul ji būna išjausta tavo vaizduotės. Tavo harmonijos ir pusiausvyros kūrinys.“ – atlikėjui sufleravo mergina.

Vaidotas dėkojo Erikai už iššūkį, linkėjo jai ir toliau piešti – taip išreikiant save per kūrybą. Taip pat vylėsi, kad po karantino gal pavyks ir gyvai susitikti. Vaidas mano, kad pats baisiausias „virusas“ yra vidinė baimė kažką daryti, išmokti, bendrauti, kartais net gyventi. „Linkiu visiems ateinančiais metais įveikti ne tik „koroną“, bet ir baimės virusą. Nebijoti gyventi, nebijoti žmonių įvairovės ir visiems gerai sutarti. Taip pat linkiu visiems turėti gerą laiką ir geras emocijas šiame projekte. Nesvarbu, kas laimės. Šie susitikimai yra pats įdomiausias ir svarbiausias dalykas.“ – mintimis dalijosi Vaidotas.

„Draugystė veža“ komanda, Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei VšĮ „Turizmo plėtros institutas“ pakvietė visus norinčius ir bet kokią negalią – matomą ar nematomą – turinčius žmones dalyvauti projekte „Stipresni už virusą“. Patys įsitikinsite, kad mestas iššūkis nėra taip paprastai įveikiamas net ir garsiems Lietuvos žmonėms.

„Manome, kad šiame projekte mūsų įžymybės gali tapti puikiais, įkvepiančiais pavyzdžiais visiems šalies žmonėms ir sėkmingais tikros, nuoširdžios draugystės užkrato platintojais. Pagrindinė žinutė, kurią norime paskleisti yra tokia: būkime vieningi, empatiški, priimkime kitą, mylėkime ir dalinkimės gerumu. Tokie turime būti ne tik tarpušventyje, bet visą laiką“, – sako projekto sumanytoja ir puoselėtoja Žydrė Gedrimaitė.

Tad pasižiūrėkite, ar pavyko V. Valiukevičiui nuspalvinti mandalą gražiau, negu tą daro jam iššūkį metusi E. Ambrazevičiūtė.