Radijo dokumentika. Lenkiškas kompromisas

Radijo dokumentika

2020.12.27 11:05

Radijo dokumentika. Lenkiškas kompromisas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

2020 m. spalio 22-ąją Lenkijos Konstitucinis tribunolas nusprendė, kad teisės aktas, leidžiantis abortus vaisiaus apsigimimo atveju, prieštarauja Konstitucijai. Tai atveria kelius dar labiau griežtinti abortų įstatymus Lenkijoje, kurie ir taip vieni griežčiausių Europoje.

Šis Konstitucinio tribunolo sprendimas nulėmė didžiausius protestus šalyje per 30 metų.

Kodėl tiek žmonių susirinko protestuoti? Į kur visa tai veda?

Ši dokumentika nukelia į 2020 metų lapkričio 28-ąją, simbolinę dieną, kai Lenkijos moterims 1918 metais suteikta teisė balsuoti. Tądien Varšuvoje surengtas protestas, pavadintas Visų motinų, dukterų ir seserų vardu. Jis skirtas atminti toms, kurios prieš 102 metus iškovojo teisę balsuoti, parodyti, kad ir šiandien nesirengiama taikytis su žmogaus teisių suvaržymais.

Autorė Ieva Balsiūnaitė

logo

Istorijos, išlaisvinančios naują, netikėtą mintį. Iš lėto, neskubant, tarsi renkant dėlionę iš garsų, minčių, patirčių ir emocijų, piešiamas gyvas ir tikroviškas visuomenės paveikslas. Nuo 2008 metų kuriami dokumentiniai LRT RADIJO autorių pasakojimai įvertinti ne vienu apdovanojimu Lietuvos radijo ir televizijos laidų konkurse „Pragiedruliai“ ir nominuoti tarptautiniame festivalyje PRIX EUROPA. Laida transliuojama sekmadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Radijo dokumentika

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.