Pirmas sakinys. Kalėdos, žmonės, Thorntonas Wilderis

Pirmas sakinys

2020.12.24 11:05

Pirmas sakinys. Kalėdos, žmonės, Thorntonas Wilderis

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šių metų kalėdinio laikotarpio „Pirmo sakinio“ autorius – amerikietis Thorntonas Wilderis. Lietuvoje jis geriausiai žinomas kaip ne kartą pastatytos pjesės „Mūsų miestelis“ ar per radiją girdėtos pjesės „Ilga Kalėdų vakarienė“ autorius. Tačiau dar prieš karą lietuviškai išleistas ir jo romanas „Šv. Liudviko karaliaus tiltas“, o vėliau ne kartą leista „Aštuntoji diena“, pastarąjį kartą – šiemet, 2020-aisiais.

Thorntoną Wilderį galima būtų pavadinti klasikiniu amerikiečiu. Jis pagal puritonišką tradiciją tikėjo, kad amerikiečių tautą pasirinkęs Dievas, o savo kūriniais, prieštaraudamas laiko dvasiai, net labai neramiame ir revoliucingame XX amžiuje priminė apie tokias vertybes kaip krikščioniškas humanizmas ir šeiminis gyvenimas.

Ruošiantis ilgai Kalėdų vakarienei ar jau susėdus prie šventinio stalo, „Pirmas sakinys“ kviečia pasikalbėti apie Thorntoną Wilderį.

Ved. Mindaugas Nastaravičius, Tomas Vaiseta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pirmas literatūros kūrinio sakinys – prozos eilutė, dialogas dramoje, remarka filmo scenarijuje – kaip atspirtis konkrečiai temai, apie kurią ir bus kalbama laidoje. „Pirmas sakinys“ – ne tiek knygų naujienos, kiek knygose atsiveriančios temos. Laida transliuojama ketvirtadieniais 11.05 val.

Kiti laidos epizodai

Pirmas sakinys

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.