Garso ekspedicija. Alternatyvią erdvę kūrėjams atveriantis vokalinis ansamblis „Melos“

Garso ekspedicija

2020.12.24 10:05

Garso ekspedicija. Alternatyvią erdvę kūrėjams atveriantis vokalinis ansamblis „Melos“

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

10-oji „Garso ekspedicija“ – tai pasakojimas apie naujosios vokalinės muzikos ansamblį „Melos“ ir jo bendradarbiavimą su kompozitoriumi Ryčiu Mažuliu. Vasarą „Melos“ išleido pirmąjį savo albumą „Minimal Voices“, kuriame – lietuvių kompozitorių, kuriems artima minimalistinė estetika, kūriniai, o šią savaitę pristatė naujo Ryčio Mažulio kūrinio „Nedum capillos“ įrašą.

Pokalbis – su kompozitore, viena „Melos“ įkūrėjų Juta Pranulyte ir kompozitoriumi Ryčiu Mažuliu. Su Juta kalbėjomės apie ansamblio išskirtinumą, naujosios vokalinės muzikos atlikimo principus ir iššūkius, o ir norą sukurti alternatyvią erdvę kūrėjams. Savo ruožtu, Rytis Mažulis papasakojo apie technologinius ir konceptualiuosius naujojo kūrinio „Nedum capillos“ aspektus ir savo patirtį, bendradarbiaujant su „Melos“.

Pasakojimą lydi Ryčio Mažulio kūrinių „Ramybė“ ir „Nedum capillos“, Karolinos Kapustaitės „This is About a Body Heat“ ir Dominyko Digimo „Oscillations“ ištraukos.

Ved. Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
logo

Muzikinė laida, skirta lietuviškai šiuolaikinei muzikai. Čia svečiuojasi kūrėjai, formuojantys lietuviškos šiuolaikinės muzikos panoramą, atlikėjai, užsikrėtę šiuolaikinės muzikos virusu ir katalizuojantys lauko dinamiką. Čia atsiveria skirtingos kūrybinės kryptys, egzistuojančios, koegzistuojančios, dingstančios ir vėl atsirandančios. Laidoje iš užribių ištrūksta įdomiausi naujosios muzikos kūrėjai, atlikėjai ir procesai, pasigirsta skambesiai, kuriuos ne iškart lengva suprasti, bet į kuriuos norisi įsiklausyti. Laida transliuojama ketvirtadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Garso ekspedicija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.