Nenušaunami siužetai. Nusikaltimus tiria dvasininkai

Nenušaunami siužetai

2020.12.21 18:12

Nenušaunami siužetai. Nusikaltimus tiria dvasininkai

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Artėjant Kalėdoms, laidos vedėjai nutarė šiais keistais metais negraudinti klausytojų jautriais saldžiais kalėdiniais detektyvais (nors nepažada, kad kada nors ir apie juos nepakalbės), o aptarti tokius detektyvus, kuriuose nusikaltimą tiria dvasininkas. Atiduodami didžiausią pagarbą Chestertono garsiajam tėvui Braunui (ir apsakymams apie jį, ir keistam Lietuvos kino studijos 1975 m. filmui „Veidas taikinyje“ pagal iškart keturis apsakymus, ir ilgaamžiam BBC serialui), vedėjai nepamiršta nei serialo „Grančesteris“ apie anglikonų kunigą Sidnį Čembersą, nei knygų, pagal kurias jis buvo sukurtas. O pradėję pasakoti apie Harry Kemelmano detektyvus, kuriuose veikia unikalų metodą naudojantis rabi Deividas Smolas, nesusivaldę įsisvajoja apie litvakiškų detektyvų seriją, pagrįstą tuo pačiu Vilniaus Gaono sukurtu mokymu.

Rekomendacijos: G.K. Chestertono apsakymai apie tėvą Brauną (yra išverstų lietuviškai), filmas „Veidas taikinyje“, 2013 m. prasidėjęs ir dar tęsiamas BBC serialas „Father Brown“; Jameso Runcie knygos apie Sydney Chambers, serialas „Grantchester“; Harry Kemelmano detektyvai apie rabi David Small.

Ved. Rasa Drazdauskienė ir Ernestas Parulskis

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laidoje du patyrę detektyvų skaitytojai aptaria detektyvinių romanų būsenas pasaulyje ir Lietuvoje, pakeliui užkabindami ir naujienas iš kinematografinių detektyvų pasaulio. Laida transliuojama pirmadieniais 18.12 val.

Kiti laidos epizodai

Nenušaunami siužetai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.