Ryto garsai. Europos vaistų agentūra tvirtins vakciną nuo COVID-19

Jungtinėje Karalystėje plintant naujai koronaviruso atmainai, Vyriausybė laikinai stabdo visus keleivinius skrydžius iš šios šalies į Lietuvą nuo šiandien 4 valandos ryto iki gruodžio 31 dienos vidurnakčio. Kodėl virusai mutuoja?

Pastarosiomis dienomis Teisingumo ministerija sulaukia itin daug gyventojų klausimų dėl Vyriausybės sugriežtintų karantino reikalavimų, susijusių su šeimos ir namų ūkio sąvokomis, bendravimo su vaikais galimybių tėvams išsituokus bei kitų situacijų.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, policija penktadienį pradėjo masinę judėjimo kontrolę. Iš viso įvažiavimuose į savivaldybių centrus įrengta 250 kontrolės postų. Užtikrinant judėjimo ribojimą tarp savivaldybių šalyje dirba apie 900 policijos ekipažų, jiems talkina šauliai, pasieniečiai, karo policija.

Šiandien Europos vaistų agentūra spręs ar patvirtinti Phizer-BAjontek sukurtą vakciną nuo koronaviruso. Anksčiau tai planuota daryti gruodžio 29-ąją. Tikimasi, kad po teigiamo sprendimo skiepijimas Europos sąjungoje bus pradėtas gruodžio 27-ąją.

Ved. Rūta Kupetytė