Laikas kultūrai. Karolis Kaupinis: dabar mažai kas tiki tuo, ką daro. Tai mūsų laiko ženklas

Laikas kultūrai

2020.12.20 10:05

Laikas kultūrai. Karolis Kaupinis: dabar mažai kas tiki tuo, ką daro. Tai mūsų laiko ženklas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Panemunės pilis ilgus metus buvo negyvenama, čia išsaugota unikali sienų tapyba, architektūros elementai. “Pilis yra aukštos vertės, tačiau 200 metų jos durys buvo užvertos ir laikas sustojo”,- sako naujasis Panemunės pilies meno direktorius Marius Daraškevičius.

Pirmą kartą lietuvių kalba išleista didžiojo Prancūzijos literatūros reformatoriaus ir eksperimentatoriaus poeto Gijomo Apolinero rinktinė “Mirabo tiltas”, vertė Linas Rybelis. Apie Gijomo Apolinero fenomeną vertėja ir poetė Dovilė Kuzminskaitė kalbasi su prancūzų literatūros tyrinėtoju, vertėju Vytautu Bikulčium.

Sėkmingiausio šių metų Lietuvos kino filmo “Nova Lithuania” režisierius Karolis Kaupinis savo kūrinyje kalba ne tik apie praeitį. “Istorinio laiko verta imtis tada, kai jame yra kažkas, kas kalba apie dabartį”,- sako režisierius. Apie mūsų laiką ir žmogų, apie kiną ir naujus sumanymus – pokalbis su Karoliu Kaupiniu.

Ved. Jolanta Kryževičienė

logo

Paskutinę savaitės dieną atsigręžiame į besibaigiančią savaitę, akcentuodami ne įvykių kroniką, o ieškodami gilesnio požiūrio, kalbėdami apie įvykius ir naujus reiškinius, atskleisdami asmenybes, kurioms prabėgusi savaitė yra svarbi. Kalbame tiek apie meno įvykius (ir ne tik didžiuosiuose miestuose), tiek apie platesnes kultūros temas. Laida transliuojama sekmadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Laikas kultūrai

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.