Kultūros savaitė. Metai be Šliogerio, paslaptingas vienuolynų gyvenimas, lietuvninkų kultūra ir nematerialus UNESCO paveldas

Kultūros savaitė

2020.12.19 09:05

Kultūros savaitė. Metai be Šliogerio, paslaptingas vienuolynų gyvenimas, lietuvninkų kultūra ir nematerialus UNESCO paveldas

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Už ilgametį tradicinės kultūros puoselėjimą etnologei, Mažosios Lietuvos tautodailės ekspertei Elenai Matulionienei skirta kultūros ministerijos premija.

Menotyrininkės Aistės Paulinos Virbickaitės grojaraštyje – dainos apie modernųjį meną.

Kauno mokslo premija skirta VDU profesorei Vaidai Kamuntavičienei, tiriančiai vienuolynų ir bažnyčių gyvenimą. Kotrynos Lingienės pokalbis.

Kadenciją kultūros ministro poste baigęs Mindaugas Kvietkauskas jau grįžo prie akademinės veiklos ir vertimų.

Rašytojos Dalios Staponkutės komentaras apie bendrystę pandemijos metu.

Pasaulyje: papildytas UNESCO nematerialaus paveldo sąrašas, lobių ieškotojai per karantiną stebina atradimų gausa, Luvro muziejus pardavinėja patirtis.

Prieš metus netekome filosofo Arvydo Šliogerio – kokias naujas jo filosofijos reikšmes atrandame pasaulinės pandemijos kontekste? Apie Šliogerio idėjas ir intelektualo pareigą dalyvauti viešajame gyvenime svarsto filosofai Naglis Kardelis ir Gintautas Mažeikis.

Ved. Juta Liutkevičiūtė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Laida apie kultūros gyvenimo aktualijas, problemas, naujus reiškinius ir kuriančius žmones. Laida transliuojama šeštadieniais 09.05 val.

Kiti laidos epizodai

Kultūros savaitė

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.