Ryto allegro. Kultūros sostinės titulą perimanti Neringa. Kaip programos planavimą keičia karantinas?

Ryto allegro

2020.12.18 07:05

Ryto allegro. Kultūros sostinės titulą perimanti Neringa. Kaip programos planavimą keičia karantinas?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą

Kultūros žurnalo „Literatūra ir menas“ apžvalga.

Kultūros ministerijos kancleriu taps buvęs Lietuvos kino centro vadovas Rolandas Kvietkauskas. Pokalbis su juo apie artimiausius darbus ir svarbiausias LRKM veiklos kryptis.

„Menas tokiame determinuotame, t. y. sąlygotame, būvyje veikia kaip kontrolę ir laisvą valią kvestionuojanti kūrybinė galia, atrandama per autonomiją ir maištą”, – sako Lietuvos dailininkų sąjungos 17-osios tarptautinės tapybos trienalės [NE]DETERMINUOTA projekto viena iš organizatorių Evelina Januškaitė-Krupavičė. Ją kalbina Laima Ragėnienė.

Donatas Puslys rekomenduoja dvi lenkų autorių knygas: Krzysztofo Czyzewskio „Mažasis pasaulio centras“, kurioje autorius išdėsto „Paribio fondo“ veiklą grindžiančią filosofiją, ir vieno svarbiausių XX amžiaus ne tik Lenkijos, bet ir Vakarų mąstytojų filosofo Leszeko Kolakowskio per televiziją skaitytų paskaitų tekstus „Mini paskaitos apie maksi dalykus“.

2021-aisiais Lietuvos kultūros sostine taps ir estafetę iš Trakų perims Neringa, pasitinkanti metus šūkiu „Neringa – kultūros sala“. Kaip miestas pasiruošęs įgyvendinti parengtą programą ir įveikti pandemijos iššūkius? Kokių rezultatų tikimasi bei kokiomis priemonėmis jų bus siekiama? Pokalbis su Neringos savivaldybės mero pavaduotoju Narūnu Lendraičiu ir Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktore Edita Lubickaite.

Pasimokiusi iš pirmojo karantino, kultūra sugrįžta į žmonių namus nuotoliniu būdu. Apie virtualius kultūros renginius pasakoja Irtautė Gutauskaitė.

Tęsiasi LRT ciklas „Žiemojimas su opera“. Šios savaitės opera - Richardo Strausso „Elektra“ iš Zalcburgo festivalio. Čia dainavo net du garsūs Lietuvos sopranai: Aušrinė Stundytė ir Asmik Grigorian.

Ved. Indrė Kaminckaitė

logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.