Garso ekspedicija. Paslapčių užrašinėjimas Žibuoklės Martinaitytės kūryboje

Garso ekspedicija

2020.12.17 10:05

Garso ekspedicija. Paslapčių užrašinėjimas Žibuoklės Martinaitytės kūryboje

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Šįkart į Lietuvą iš Niujorko sugrįžusi kompozitorė Žibuoklė Martinaitytė buvo vienintelė klausytoja koncerte, kuriame skambėjo naujausio jos kūrinio „Nunc fluens. Nunc stans“ premjera. Ši kaip ir daug kitų jos kompozicijų neria į gilias temas, prisiliečiant prie amžinųjų žmogaus egzistencijos klausimų.

Kalbėjomės su Žibuokle Martinaityte tiek apie naujausią kūrinį, tiek Italiją, kurioje neseniai praleistas laikas pažymėtas begalinės jūros vaizdais priešais langą. Taip pat eskizus ir vizualizacijas, iš kurių gimsta kūriniai ir kūrybos procesą, kuris neretai primena paslapčių užrašinėjimą.

Laidoje skamba Žibuoklės Martinaitytės kūrinių „Prarasto grožio beieškant...“, „Nunc fluens. Nunc stans“, „Saudade“ ir „Sielunmaisema“ ištraukos.

Ved. Rasa Murauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinė laida, skirta lietuviškai šiuolaikinei muzikai. Čia svečiuojasi kūrėjai, formuojantys lietuviškos šiuolaikinės muzikos panoramą, atlikėjai, užsikrėtę šiuolaikinės muzikos virusu ir katalizuojantys lauko dinamiką. Čia atsiveria skirtingos kūrybinės kryptys, egzistuojančios, koegzistuojančios, dingstančios ir vėl atsirandančios. Laidoje iš užribių ištrūksta įdomiausi naujosios muzikos kūrėjai, atlikėjai ir procesai, pasigirsta skambesiai, kuriuos ne iškart lengva suprasti, bet į kuriuos norisi įsiklausyti. Laida transliuojama ketvirtadieniais 10.05 val.

Kiti laidos epizodai

Garso ekspedicija

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.