Ryto garsai. Kiek Lietuvoje būtų sergančiųjų, jei testuotų visus norinčiuosius?

Ryto garsai

2020.12.17 06:30

Ryto garsai. Kiek Lietuvoje būtų sergančiųjų, jei testuotų visus norinčiuosius?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Lietuvos pasiruošimas galimai Astravo AE nelaimei kol kas apsiriboja tik jodo tablečių dalijimu. Ekspertai jau ne vienerius metus įspėja, kad Neries taršos atveju vilniečiai liktų be geriamojo vandens. Vyriausybė nėra parengusi plano, kaip gyventojus juo aprūpinti, ir atsakomybę permeta savivaldybėms. Maža to: vokiečių investuotojui panorus statyti gamyklą Vilniaus pašonėje, leista mažinti vandenvietę, kuri nelaimės atveju galėtų tarnauti kaip rezervinė ir tenkinti pusę sostinės geriamojo vandens poreikio. Tokius duomenis atskleidė LRT tyrimų skyrius.

Alytuje dėl koronaviruso jau daugiau nei savaitę nemokamai testuojami visi norintieji. Per tą savaitę Alytus tapo daugiausia sergančiųjų šimtui tūkstančių gyventojų turinčia savivaldybe.

Nors šiandien turėjo būti paskutinė diena, kai vilniečiai gali atsiimti vaistinėse kalio jodido tabletės, dėl karantino ribojimų nuspręsta terminą dar kartą pratęsti. Tabletės dalijamos kaip prevencinė priemonė dėl pradedančios veikti Astravo atominės elektrinės Baltarusijoje.

Lietuva muša pasaulyje rekordus pagal sergančiųjų koronavirusu skaičius. Šią ir kitas aktualijas aptariame su Prezidento patarėju Simonu Krėpšta.

Ved. Rūta Kupetytė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

„Ryto garsai“ – populiariausia LRT RADIJO informacinė programa. Laidoje skamba aktualiausia informacija, orai, spaudos apžvalga, politinės, socialinės, verslo bei kultūros naujienos, ekspertų komentarai, naujienų tarnybos žurnalistų parengti reportažai. Laida transliuojama darbo dienomis nuo 06.30 val., šeštadieniais ir sekmadieniais nuo 07.30 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto garsai

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.