Ryto allegro. Kokias kryptis nurodo scenos meno kritikų apdovanojimai?

Ryto allegro

2020.12.16 07:05

Ryto allegro. Kokias kryptis nurodo scenos meno kritikų apdovanojimai?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Spaudos kultūros puslapių apžvalga.

Kaip suvokiame perkeltinę reikšmę, ironiją, kaip interpretuojame žodžius – pirmą kartą Lietuvoje pasitelkdama akių judesių įrašymo techniką kalbos dalykus tyrinėjo Vilniaus universiteto Taikomosios kalbotyros instituto mokslininkė dr. Laura Vilkaitė-Lozdienė.

LRT KLASIKOS laidos „Įgarsintas vaizdas“ autorė Ieva Buinevičiūtė pasakoja apie muziką iš 2018-asiais sukurto Peter Farrelly filmo „Žalioji knyga“. Jame pianisto Dono Shirley ir jo vairuotojo draugystės istorija, kurios garso takelyje – tik vienas Dono atliekamas kūrinys.

Trisdešimt trečiąjį kartą Berlyne teikiamų Europos kino apdovanojimų ceremonija šiemet vyko Berlyno modernaus meno muziejuje „Futurium“. Filmas „Dar po vieną“ tapo geriausiu Europos filmu, taip pat buvo įvertintas už režisieriaus, aktoriaus, ir scenarijaus autorių darbą. Per LRT Plius transliuotą renginį komentavo „Piktų kino kritikių“ duetas.

Lapkričio pabaigoje knygynų lentynose pasirodė naujai, šiuolaikiškai „susapnuota“ ir papasakota legenda apie Vilniaus miesto įkūrimą – knyga „Įstabusis Vilniaus miestas“ (leidykla „Aukso žuvys“), kurioje susijungia grafinės iliustracijos ir minimalistiškai glaustas, poetiškas tekstas.

Lietuvos kultūros institutas kartu su kultūros atašė įgyvendino unikalią idėją – sukūrė informacinį vaizdo klipą „Kauno modernizmas – optimizmo architektūra“, skirtą tikslinėms užsienio auditorijoms ir pristatantį Kauno modernizmo architektūros palikimą, kuris aktualus ne tik Lietuvai, bet visam Europos bei pasaulio paveldui.

Kasmet Scenos meno kritikų asociacija apdovanoja geriausių scenos meno kritikos darbų autorių ir įdomiausią scenos menų kūrėją arba prodiuserį, ypač nusipelniusius scenos menų kūrimui ir sklaidai. Šiais metais „Teksto rakto“ laureate išrinkta teatro kritikė ir dramaturgė Dovilė Zavedskaitė-Statkevičienė, „Meno raktu“ apdovanojama aktyviai Klaipėdoje ir jos krašte dirbanti „Šeiko šokio teatro“ bei tarptautinio menų festivalio „Plartforma“ prodiuserė Goda Giedraitytė.

Ved. Ugnė Kačkauskaitė

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Muzikinis kultūros žurnalas, kiekvieną darbo dienos rytą supažindina su kultūros įvykiais, kritikų vertinimais, literatūros, kino, muzikos naujienomis, reiškiniais, kurie atsiduria ir už tradicinio kultūros lauko ribų. Laida transliuojama kiekvieną darbo dieną nuo 07.00 val.

Kiti laidos epizodai

Ryto allegro

Daugiau
Radioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.