Gimtoji žemė. Ar užsiauginsime pakankamai lietuviškos kiaulienos?

Gimtoji žemė

2020.12.16 06:07

Gimtoji žemė. Ar užsiauginsime pakankamai lietuviškos kiaulienos?

11
00:00
00:00
00:00
Iškelti grotuvą
  • Grojimo greitis:

Ekspertų nuomone, Lietuva iš užsienio šalių įsiveža daugiau kaip pusę šalyje suvartojamos kiaulienos. Pastaraisiais metais kiaulininkystę žlugdė afrikinis kiaulių maras ir smukusios supirkimo kainos. Šalyje gerėjant afrikinio kiaulių maro situacijai, jau svarstoma auginti daugiau kiaulių. Galimybes aptaria stambiųjų ir smulkiųjų kiaulių augintojų asociacijų vadovai.

Atokiame Ignalinos r. Mažviliškės kaime, ant kalvos, vaizdingos gamtos apsuptyje gyvenanti Genutė Pašilienė, jau sulaukusi garbaus amžiaus, veiklos stoka nesiskundžia ir žiemos metą. Tvartelyje ožiai, avys, iš paskos kaip šuniukas sekiojantis žąsinas – tik dalis čia laikomų gyvūnų. O tvarkinguose namuose kambarius puošia įvairiausi rankdarbiai: austi, megzti, nerti, siuvinėti, pinti, net kabantys šiaudiniai sodai.

Ved. Regina Montvilienė

.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
logo

Pasakojimai apie gyvenimą ir darbus kaime. Agrarinio sektoriaus aktualijos ir naujovės, kaimo bendruomenių veikla, ne žemės ūkio verslo kaime ypatumai, naudingi patarimai augalų mėgėjams, gamtininko komentarai, užsienio šalių ūkininkų istorijos. Laida ne tik kaimo, bet ir miesto žmonėms. Laida transliuojama darbo dienomis 06.05 val.

Kiti laidos epizodai

Gimtoji žemė

Daugiau
Audioteka sukurta pagal Vokietijos ambasados remiamą audio platformos projektą.